Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 4181
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jerzy Detyna przewodniczącym rady powiatu

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Wtorek, 2 kwietnia 2013, 17:47
Aktualizacja: Czwartek, 4 kwietnia 2013, 8:03
Autor: PAW
Fot. PAW
Na dzisiejszej sesji rady powiatu wałbrzyskiego poznaliśmy nazwiska przewodniczącego oraz dwóch wiceprzewodniczących rady.

Wybór przewodniczącego rady powiatu wałbrzyskiego wywołał sporo emocji. Na tę funkcję zaproponowano Jerzego Detynę, który startował z KWW Nasz Powiat (popierany przez PO). Emocje pojawiły się przy wyborze komisji skrutacyjnej, która była odpowiedzialna za sprawne i zgodne z przepisami przeprowadzenie głosowań.

Początkowo do komisji skrutacyjnej zaproponowano Arkadiusza Muchę, Irenę Dzilińską, Andrzeja Lipińskiego. To oburzyło radnego WWS-u Longina Rosiaka.
- Moim zdaniem to jest chora sytuacja, by w komisji skrutacyjnej nie było żadnego przedstawiciela WWS-u, który zdobył 5 mandatów czy Prawa i Samorządności, które wprowadziło dwoje radnych – mówi wyraźnie podenerwowany Longin Rosiak. – Mam podejrzenia, że komisja skrutacyjna chce coś ukryć.

Ostatecznie do składu komisji weszła jeszcze przedstawicielka WWS-u Agnieszka Błażuk.

Zgodnie z przewidywaniami, Jerzy Detyna w tajnym głosowaniu przy 10 głosach „za” został wybrany przewodniczącym rady powiatu.
- Mam wprawdzie wiele innych obowiązków, ale sprawa powiatu jest dla mnie bardzo ważna, dlatego zdecydowałem się kandydować – mówi Detyna. – Chcę być przewodniczącym wszystkich 17 radnych, a nie tylko tych, którzy zagłosowali za moją kandydaturą.

O dwa stanowiska wiceprzewodniczących ubiegało się 3 kandydatów: Jarosław Janiszewski (Razem dla Powiatu), Jan Jóskowski (WWS) oraz Beata Żółnieruk (Obywatelskie Porozumienie Samorządowe). W tajnym głosowaniu wymaganą liczbę głosów otrzymali Janiszewski i Żołnieruk i to oni będą pełnić przez najbliższych kilkanaście miesięcy funkcje wiceprzewodniczących rady powiatu.

Kolejna sesja, na której dojdzie zapewne do wyboru starosty i jego zastępcy, odbędzie się po 11 kwietnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group