Czytających: 9268

REGION: Jest ciekawie

Poniedziałek, 7 listopada 2022, 9:23
Aktualizacja: 9:45
Lider z Walimia wygrał, ale grupa pościgowa też nie traciła punktów w tej serii spotkań klasy A.

Wyniki:

Czarni Wałbrzych - Włókniarz Głuszyca 0-5

Dość jednostronny mecz. Głuszyca była zespołem zdecydowanie lepszym. Bramki strzelali Filip Brzeziński - 3, Pedro Eduardo Cunha Dias i Mateusz Chmielarz. Po tej wygranej Włókniarz wciąż liczy się w walce o awans do klasy okręgowej, a Czarni muszą zacząć skuteczniej gromadzić punkty, by uniknąć nerwowej walki o utrzymanie.

Iskra Witków Śląski - Wierzbianka Wierzbna 3-1

Iskra po raz kolejny udowodniła, że na własnym boisku potrafi wygrać w tej lidze z każdym. Do przerwy oglądaliśmy dość bezbarwny mecz i gole w pierwszych 45 minutach nie padły. W drugiej części podopieczni Marcina Gryki zagrali dużo lepiej i skuteczniej i po dwóch trafieniach rezerwowego 17-letniego Marcina Chomko i jednym Adriana Masteja pokonali solidną Wierzbiankę 3-1.

Klubokawiarnia Roztocznik - KS Walim 1-3

Lider z Walimia nie zwalnia tempa. Tym razem gracze Piotra Borka pokonali na wyjeździe solidną Klubokawiarnię Roztocznik 1-3. Dwa gole dla Walimia zdobył Kamil Śmiałowski, jedno trafienie dorzucił Adrian Kraus. To zwycięstwo umocniło KS na prowadzeniu w lidze.

Podgórze Wałbrzych - MKS Szczawno Zdrój 2-1

Ważne zwycięstwo Podgórza, które dzięki tym trzem punktom umocniło swoją pozycję w tabeli. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale nie wykorzystali m.in. rzutu karnego, a w kilku innych sytuacjach ekipę z uzdrowiska ratował bramkarz.

Herbapol Stanowice - Sudety Dziećmorowice 1-3

Sporą niespodziankę sprawili piłkarze Sudetów Dziećmorowice, którzy pokonali na wyjeździe Herbapol Stanowice. Sudety radzą sobie w tym sezonie coraz śmielej, tymczasem postawa Herbapolu jest wielkim rozczarowaniem dla kibiców tego klubu, który jeszcze do niedawana zaliczał się do czołowych ekip klasy A.

Górnik Gorce - AKS II Strzegom 2-3

Zawód swoim sympatykom sprawili piłkarze Górnika Gorce, którzy nie sprostali rezerwom AKS-u Strzegom. Ta porażka oznacza, że w przerwie zimowej w Gorcach muszą bardzo mocno popracować, by uniknąć spadku do klasy B.

Szczyt Boguszów - KP MCK Mieroszów 1-0

Szczyt kontynuuje dobrą passę i w bardzo zaciętym i wyrównanym i toczonym na grząskim boisku meczu, pokonuje beniaminka z Mieroszowa. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył najlepszy strzelec Szczytu Jarosław Maliszewski, który wykorzystał dośrodkowanie Pawła Kryski.

Zieloni Mokrzeszów - Zagłębie Wałbrzych 10-0

Pięć goli dla Mokrzeszowa zdobył Błażej Gromniak, znany raczej z umiejętności gry w defensywie niż strzeleckich fajerwerków. Zagłębie nieubłaganie zmierza do klasy B.