Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3412
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Joanna Mucha we Wrocławiu. Będą inwestycje w Wałbrzychu

Piątek, 12 kwietnia 2013, 6:25
Aktualizacja: 15:16
Autor: red
Wałbrzych: Joanna Mucha we Wrocławiu. Będą inwestycje w Wałbrzychu
Fot. użyczone
Wizyta Minister Sportu i Turystyki, Joanny Muchy jest związana z rozpoczętymi dziś obradami Dolnośląskiego Kongresu Sportu Powszechnego.

To pierwsze tak duże spotkanie mające na celu dyskusję o kondycji sportu w naszym województwie. Na poprzedzającej Kongres konferencji prasowej marszałek Jurkowlaniec przedstawił założenia Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2013-2015. Program zakłada przeznaczenie 12 mln zł na budowę kilkunastu obiektów sportowych na Dolnym Śląsku.

Wśród inwestycji, które mogą liczyć na wsparcie zarządu województwa znalazły się: pierwsze pełnowymiarowe hale sportowe w gminie Szczawno-Zdrój, gruntowna modernizacja krytej pływalni przy Zespole Szkół nr 4 w Wałbrzychu. Obiekt ten jest od 2009 roku jest zamknięty z uwagi na zły stan techniczny oraz szatnia i budynek sanitarny w Nowej Rudzie niezbędny do prawidłowej działalności kompleksu użytkowanego przez Klub Piłkarski „PIAST” Nowa Ruda.

Uczestniczący w spotkaniu marszałek dr Jerzy Tutaj, odpowiedzialny za rozwój regionalny, podkreślił, że przedstawione w pierwszej kolejności inwestycje to część zadać zapisanych w nowej strategii województwa. Dofinansowanie z budżetu województwa otrzymają gminy, które szczególnie odczuwają brak nowoczesnej Infrastruktury sportowej. Marszałek podkreślał, że projekt ma na celu nie tylko zlikwidowanie „białych plam” na sportowej mapie Dolnego Śląska, ale przede wszystkim podniesienie w tych miejscach kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group