Czytających: 3614

Jastrzębie-Zdrój: Joński Mistrzem Polski

Środa, 30 czerwca 2010, 8:01
Aktualizacja: 13:58
Zbigniew Joński zdobył dwa złote medale podczas Mistrzostw Polski Weteranów w tenisie stołowym
Dwa złote medale i podwójny tytuł Mistrza Polski przywiózł z Mistrzostw Polski Weteranów w tenisie stołowym Zbigniew Joński.

Turniej odbył się w dniach od 25 do 27 czerwca w Jastrzębiu-Zdroju i wzięło w nim udział 228 zawodników z całej Polski.

Większość zawodników na co dzień trenuje i gra w klubach zachodniej Europy. Nasz przedstawiciel – Zbigniew Joński – rywalizował w grze singlowej oraz w deblu w kategorii powyżej 75. roku życia. W grze indywidualnej Joński przebojem dotarł do finału, a tam zmierzył się z Marianem Maślakiem z Poznania. Mecz był niezwykle wyrównany, ale ostatecznie wygrał Joński 3-2 w setach i zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski.

W deblu partnerem Jońskiego był Stefan Żerdzicki. Obaj zawodnicy znają się doskonale, bowiem w przeszłości już nie raz startowali razem. W półfinale Joński i Żerdzicki pokonali parę warszawską – Józef Myrcik/Bolesław Hanke. W meczu o złoto Joński i Żerdzicki nie dali żadnych szans Marianowi Maślakowi z Poznania i Stefanowi Dajni z Gdańska.