Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3477
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jubileusz II LO

Niedziela, 30 września 2018, 13:20
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Jubileusz II LO
Fot. Robert Bajek
Wczoraj odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 70–cie lecia II Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu, połączone ze zjazdem absolwentów.

Obchody rozpoczęła Msza Św. w intencji zmarłych profesorów i absolwentów, koncelebrowana przez ks. Adama Bałabucha - świdnickiego biskupa pomocniczego. Następnie w siedzibie II LO odbyła się akademia jubileuszowa, podczas której nie zabrakło wielu słów uznania, gratulacji i podziękowań dla byłych i obecnych dyrektorów i nauczycieli tej szkoły. W ramach uroczystości Zygmunt Nowaczyk przekazał odznaczenie przyznane szkole przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Całość uroczystości wzbogaciły występy artystyczne uczniów II LO. Po części oficjalnej odbyły się spotkania z nauczycielami, indywidualne rozmowy, zwiedzanie szkoły, prezentacje w poszczególnych salach lekcyjnych. Spotkania po latach wywoływały w absolwentach wiele emocji i wzruszeń. Na wieczór zaplanowano natomiast wielki bal w Zamku Książ.

W uroczystej akademii udział wzięli między innymi wałbrzyscy parlamentarzyści: Katarzyna Izabela Mrzygłocka, Tomasz Siemoniak i Ireneusz Zyska, przedstawiciele władz wojewódzkich: Iwona Krawczyk - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego i Kamil Zieliński - Wicewojewoda Dolnośląski, przedstawiciele władz miasta z prezydentem Romanem Szełemejem, wiceprezydentem Zygmuntem Nowaczykiem i przewodniczącą rady miejskiej Marią Romańską, a także dyrektorzy i przedstawiciele wałbrzyskich szkół i uczelni i oczywiście byli i obecni pracownicy i absolwenci II LO.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group