Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5827
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Jubileusze Biskupa Deca

Środa, 5 czerwca 2024, 11:37
Aktualizacja: 14:09
Autor: red
REGION: Jubileusze Biskupa Deca
Fot. archiwum
Biskup Świdnicki zaprasza na 55. rocznicę święceń kapłańskich Biskupa Seniora Ignacego Deca, jego 80. urodziny oraz 20–lecie święceń biskupich

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia!

Rok 2024 w historii diecezji świdnickiej przynosi kilka ważnych rocznic, o których trzeba, abyśmy pamiętali. Dwadzieścia lat temu, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego wszedł w życie dekret, w którym św. Jan Paweł II powołał do istnienia naszą diecezję, realizując w ten sposób założenia bulli „Totus Tuus Poloniae Populus”. Pamiętamy, że terytorium diecezji zostało wydzielone z części ówczesnej archidiecezji wrocławskiej oraz diecezji legnickiej. Pierwszym biskupem nowej diecezji został ks. prof. dr hab. Ignacy Dec, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. W dniu 25 marca 2004 r. przyjął święcenia biskupie i odbył uroczysty ingres do katedry świdnickiej.

W najbliższym czasie Biskup Senior Ignacy Dec będzie obchodził także swoje 80. urodziny i 55. rocznicę święceń prezbiteratu. Jest zatem kilka ważnych okazji, dla których razem z Dostojnym Jubilatem chcemy podziękować Bożej Opatrzności.

Z tej racji, serdecznie zapraszam Was, Siostry i Bracia, w sobotę 22 czerwca 2024 r. na uroczystą Mszę św. do katedry świdnickiej o godz. 12.00 na wspólne dziękczynienie, abyśmy stojąc u boku Biskupa Ignacego mogli razem z nim dziękować Bożej Opatrzności za lata wspólnej drogi ku zbawieniu.

Zapraszam wszystkich księży, osoby życia konsekrowanego oraz świeckich, którzy przez dwadzieścia lat na różnych odcinkach życia religijnego i społecznego współpracowali z Jubilatem.

Marek Mendyk
biskup świdnicki

Twoja reakcja na artykuł?

14
52%
Cieszy
3
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
7
26%
Złości
2
7%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group