Wałbrzych: Juniorzy gorsi od Śląska

Niedziela, 3 maja 2009, 16:48
Aktualizacja: 16:48
Autor: piasek
Ostatnie dni nie są najlepsze w wykonaniu juniorów Górnika PWSZ. Przed tygodniem przegrali oni w Oławie, a teraz nie sprostali na własnym boisku Śląskowi. Wrocławianie wygrali 1:0, choć wcale takim wynikiem mecz nie musiał się skończyć.

Biało-niebiescy w pierwszej połowie nie ustępowali rywalom. Gdyby dopisało im nieco więcej szczęścia od 25 min powinni prowadzić. Wtedy to Marcin Zazulak popisał się prostopadłym podaniem w pole karne do Jana Rytko. Napastnik Górnika PWSZ opanował piłkę i bez namysłu uderzył w kierunku bramki Śląska. Do pełni szczęścia zabrakło bardzo niewiele. W odpowiedzi wrocławianie zdobyli prowadzenie. Błąd obrońców gospodarzy wykorzystał w 30 min jeden z graczy przyjezdnych i silnym uderzeniem z kilku metrów nie dał szans obrony Patrykowi Perlakowi.
W drugiej połowie, przynajmniej przez 20 min, zdecydowanie dominowali gospodarze. Byli częściej w posiadaniu piłki, wykonywali mnóstwo rzutów rożnych, często posyłali wrzutki w obręb „szesnastki” rywali, ale na niewiele to się zdało. Później mecz się wyrównał, a w ostatnim kwadransie goście do maksimum przedłużali każde wznowienie gry, „kradnąc” cenne sekundy. W efekcie obronili skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego