Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4687
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jutro Miners debiutuje w lidze

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 12:47
Aktualizacja: 12:51
Autor: PAW
Wałbrzych: Jutro Miners debiutuje w lidze
Fot. organizatorzy
Już 15 sierpnia 2017 r. w Święto Wojska Polskiego, Drużyna Footballu Amerykańskiego MINERS KRAUSE WAŁBRZYCH rozpocznie swój pierwszy sezon w Polskiej Lidze Footballu Amerykańskiego (PLFA).

Mecz z zeszłorocznymi finalistami PLFA-8, drużyną Wizards Opole rozpocznie się o godzinie 13:30 na płycie głównej kompleksu Aqua Zdrój w Wałbrzychu.

Mecz zostanie rozegrany w formule ośmioosobowej, co znaczy że na boisku w jednym momencie zarówno w ataku jednej drużyny jak i obronie drugiej drużyny będzie się znajdowało ośmiu zawodników.

Oprócz niesamowitych emocji podczas meczu drużyna Miners Krause Wałbrzych gwarantuje wspaniałego komentatora znanego w całej Polsce - Dawid Biały, którego wałbrzyscy kibice znają z poprzednich meczów Górników (czerwiec 2016 r. wygrany 34:6 z Jaguars Kąty Wrocławskie, czerwiec 2017 wygrany 15-7 z Phantoms Freiberg Niemcy). Dodatkowo na koronie stadionu zostanie ustawiony sklepik z gadżetami klubowymi i akcesoriami kibicowskimi wspomagającymi głośny doping, catering z amerykańskim, niedrogim menu. W dopingu będzie wspomagał profesjonalny footballowo DJ. Na płycie boiska oprócz zawodników, będzie można
zobaczyć występy BWS Cheerleaders. W przerwie meczu odbędzie się konkurs dla publiczności z nagrodami.

Drużynę Miners Krause Wałbrzych do boju poprowadzi trener główny Paweł Sołtysiak, który w tym roku wraz ze swoją macierzystą drużyną juniorską Bielawa Owls zdobył drugi raz z rzędu Mistrzostwo Polski PLFA J-8. Taka sytuacja jeszcze nie miała miejsca w 11 letniej historii PLFA.

W organizacji meczu pomagać będzie sekcja juniorska drużyny Miners Krause Wałbrzych, czyli chłopcy w wieku 13-17 lat. W tej sekcji trenuje już 30 zawodników, do której zapraszamy wszystkich młodzieńców, którzy chcę tworzyć historie wałbrzyskiego footballu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group