• Niedziela, 15 września 2019
  • Godz. 18:25
  • Imieniny: Albina, Nikodema, Marii
  • Czytających: 3206
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Już za parę miesięcy plac Magistracki zmieni oblicze

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 10 stycznia 2014, 6:30
Aktualizacja: 12:12
Autor: PAW
Fot. użyczone
Na dzisiejszej konferencji prasowej, prezydent Roman Szełemej przedstawił projekt modernizacji placu Magistrackiego.

Obecnie trwa jeszcze przebudowa placu Rycerskiego. Prace potrwają tam jeszcze około 2-3 miesięcy.
- Mieliśmy dylemat, co zrobić z placem Rycerskim, ale trzeba było podjąć decyzję o wyburzeniach i modernizacji tego terenu – mówi prezydent. – Powstanie tutaj około 120 miejsc parkingowych, co też jest bardzo ważnym elementem tych zmian.

Prace na placu Rycerskim tak więc powoli zmierzają ku końcowi, a lada moment ruszy II etap modernizacji Śródmieścia, a mianowicie przebudowa placu Magistrackiego.
- Ta modernizacja obejmuje nie tylko zmianę wizerunku placu Magistrackiego, ale wymianę sieci wodociągowej, gazowej, energetycznej – tłumaczy Roman Sszełemej,. – Za pół roku plac Magistracki będzie wyglądał zupełnie inaczej. To serce tego miasta i musimy zadbać o jego wygląd. Chcemy nawiązać do wyglądu placu Magistrackiego z lat 20. XX wieku.

Jak mówi prezydent Szełemej, modernizacja placu Magistrackiego to efekt pracy wielu środowisk. Ma to być teren przyjazny dla mieszkańców, bez barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Remont spowoduje zmiany w organizacji ruchu. Jednak nadal ma tu się odbywać ruch kołowy, ale w ograniczonym stopniu, ale na pewno nie będzie juz można parkować samochodów na placu Magistrackim.
- Postawienie słupków ograniczających możliwość wjazdu do Rynku, zmniejszyło ruch w Rynku o 80 procent. Ponadto znikną z placu kioski, które nie pasują do koncepcji. Całość tych prac ma przywrócić Śródmieściu kształt historyczny, bo tego oczekują mieszkańcy i przyjeżdżający do nas turyści - uważa prezydent.

Remont placu Rycerskiego i placu Magistrackiego pochłonie około 10 milionów złotych. Prace na placu Magistrackim zakończą się prawdopodobnie na początku czerwca. Kolejnym etapem modernizacji Śródmieścia będzie prawdopodobnie remont placu na Rozdrożu oraz sąsiadujących z nim uliczek. To zadanie zostanie wykonane jeszcze w tym roku. W dalszych planach mówi się o zmianach związanych z modernizacją dawnego GDK-u, ale to bardziej melodia przyszłości.

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz

~wolontariusz 9-01-2014 11:11
A ja myślałem,że Roman odejdzie
~księgowy 9-01-2014 11:24
Pitu, pitu, obudzicie się z ręka w nocniku, jak komornik wyśle wszystkim podatnikom Gminy Wałbrzych zawiadomienia o wszczęciu egzekucji tak jak to się stało w Gminie Rewal ostatnio. A jakie tam były zachwyty nad gospodarnym wójtem, pochwalne pienia każdego dnia można było słyszeć. Ja bym bardzo prosił o rzetelną informację o stanie zadłużenia naszej gminy na jednego mieszkańca tak jak to zwykło się czynić w poważnych instytucjach na początek roku oraz o informacje o płynności finansowej. W Rewalu przykładowo od razu jak zjawił się komornik, udało się sporządzić tego typu wyliczenia, okazało się że na każdego mieszkańca przypada 30 tyś zł. I tak się tam skończyły tzw."inwestycje" i "rewitalizacje".
~on 9-01-2014 11:30
na bzdury pieniadze wydaje ale co tam przeciez jest mini ratka
~XM 9-01-2014 11:51
czy będzie dojazd do parkingów przy ul.Dmowskiego i Drohobyckiej, po remoncie placu?
~kl 9-01-2014 12:19
Chyba nie zobaczę tego dzieła,bo mam takie dziury w chodniku na ul.Kruczkowskiego, że przejść nie można. No ale pl.Magistracki jest ważniejszy!
~książe 9-01-2014 12:24
A niech ktos mi wytłumaczy, podobno ratusz ma dach z miedzi, a w Książu zastąpili miedź badziewną dachówką. Jak można taki piękny Zamek Książ zeszpecić?
~ 9-01-2014 13:26
Mówcie co chcecie, ale takie tempo i takie wydatki to nie może zakończyć się dobrze! Mam poważne obawy.
~to bezsens 9-01-2014 13:55
Kompletny absurd, trzeba upaść na głowę, żeby likwidować możliwość parkowania, ławeczki...w imię czego? Chorej wyobraźni? Zamiast dopieścic to co jest, rozwalą wszystko i zrobią plac nie wiadomo dla kogo i po co.
57jurand 9-01-2014 14:24
Widać skrzywienie zawodowe naszego ,,najważniejszego''.Skoro kardiolog to i wszystko mu się kojarzy z pompą jaka jest serce. Mamy szczęście co by było gdyby specjalizował się w ginekologii. Do tej pory zawał kojarzył mi się z fedrunkiem węgla. Teraz skojarzenia będą oscylować w okół P.Góry i zespołu szpitalnego.
~KASIA 9-01-2014 14:35
LEPIEJ BY WYREMONTOWALI KLATKI SCHODOWE W BUDYNKACH W SRODMIESCIU BO ROBI SIE TYLO ELEWACJE Z ZEWNATRZ A DO BRAM STRACH WEJSC
~kolp 9-01-2014 14:59
Co to za durne biadolenia, był niemota kruczek cofnął miasto o 20 lat i to Wam się podobało?
~Kruk 9-01-2014 17:24
Roman zostawia po sobie pomniki, by wejść w annały historii Wałbrzycha zaspokajając swoją chorą manie wielkości. I tyle w temacie.
~rewitalizator 9-01-2014 17:36
haha a najlepsze są ci wszyscy jakże przejęci finansami miasta i zadłużeniem gminy. Tacy zatroskani raptem, popatrz popatrz. Jak kruku marnotrawił czas i nic nie robił to było biadolenie jak teraz się robi to znów za dużo. Powiedzmy sobie szczerze, czy przeciętny , rozgarnięty wałbrzyszanin zawraca sobie tyłek skąd Romek bierze kasę?? Ano nie i tylko opozycja nie mając się czego czepić płacze , że inwestycje są za duże!!
~astral 9-01-2014 17:41
Nie mogę po prostu patrzeć na to, jacy ludzie z Wałbrzycha są debilni. Cokolwiek jest modernizowanego - JEST ZŁE. I wpychanie ludziom, że Szełemej ma jakąś manię wielkości jest całkowicie nie na miejscu, robi cokolwiek, zmienia otoczenie! Ale nieeeee, najlepiej obrzucić pomidorami i być szczęśliwym, że obraża się kogoś kto widzi w tym mieście coś innego niż np. Kruczkowski.
~tylko marudzić 9-01-2014 18:15
Kilka lat temu jak w mojej bramie jeszcze było sporo lokatorów. Sąsiedzi zrzucili się na farbę i sami odmalowali korytarz. Nie były to wielkie koszty, a i za robociznę nie trzeba było płacić bo każdy wziął się do roboty. Bez marudzenia, bez pretensji do miasta, każdy z pozytywnym nastawieniem, zapałem. Nie wiem chyba popełnili błąd, mogli przecież wejść w internet i marudzić, że po co im ładny Wałbrzych jak przecież w ich korytarzu są brudne i dziurawe ściany które są prawdziwym obliczem tego miasta a ich remont to priorytet!
~Nieżul 9-01-2014 18:20
A kiedy żule znikną ze Śródmieścia? Czemu Gmina i prezio nic z tym nie robi. Dla kogo te remonty, dla żuli i pijaczków, nierobów?
~nieopozycjonista! 9-01-2014 20:03
rewitalizator- czy aby wiesz jak wygląda przeciętny wałbrzyski mieszkaniec?
~ 9-01-2014 20:36
Śródmieście to obecnie same banki,lumpeksy i punkty ze sprzedażą chleba. Nic poza tym.
~GCH 9-01-2014 20:38
Brawo!!! Nareszcie mamy Prezydenta,któremu chce się coś zrobić dla Wałbrzycha!
~Rebel Yell 9-01-2014 21:15
"czy przeciętny , rozgarnięty wałbrzyszanin zawraca sobie tyłek skąd Romek bierze kasę??" jezeli nie jest idiota odpowiedz brzmi TAK.
~księgowy 9-01-2014 21:54
Jeśli ktoś płaci podatki - ma prawo marudzić bo to JEGO pieniądze. Chyba że ktoś wydaje te pieniądze bez opamiętania albo z nich żyje jak urzędasy i żule to przyklaskuje socjalnemu rozdawnictwu i bizantyjskim remontom.Prosta sprawa. Kasa ma być wydawana na REALNE INWESTYCJE jak drogi i instalacje podziemne a nie konsumpcję którą są właśnie wszelkie wodotryski i rewitalizacje na które jesteśmy po prostu zbyt biedni jako gmina.PS.U mnie w kamienicy to wspólnota sąsiedzka opłaca remont fachowcom, bo jak policjant albo nauczyciel próbowali uskuteczniać remont to efekt był taki jak na czeskiej bajce "Sąsiedzi".
~benkmen 9-01-2014 22:45
Znów narzekanie, choć Pl.Magistracki może się łatwo i bezinwestycyjnie przemienić w Pl.Bożego Ciała. Och! Jakież tam piękne można zorganizować procesje i ołtarzyki a przy okazji darmową atrakcję dla mieszkańców. ;-)
~nosferatu 10-01-2014 8:48
Niestety muszę pana @księgowego znowu wyprostować. Brednie, które rozsiewasz chłopie, wyssałeś z brudnych paluchów prawicowego ścieku, nastawionego tylko i wyłącznie na opluwanie "nie naszych". Twój sposób myślenia na szczęście zanikł zupełnie w europie, zanika również w większości cywilizowanych państw świata. Przez dziesiątki lat, miasto przypominało poligon atomowy, ktoś, kto próbuje je podnieść z kolan, jest przez Ciebie opluwany. Bo co ? Bo nie Ty buraku ? Znajdź sobie hobby, dziewczynę, kup sobie psa, zajmij się czymś pozytecznym. Wypisywanie kipiących nienawiścią bzdur, charakterystycznych dla zaściankowego chamstwa już nawet nie denerwuje. Jest żałosne, jak Ty i Twój ograniczony i zawężony światopogląd.
~Irena 10-01-2014 9:10
przykro mi człowieczku podpisujący się nickiem nosferatu- ale to księgowy ma rację. Ty jesteś ofiarą tego systemu, bezmyślną i oduraczoną. Twój sposób i styl argumentacji jest nie do przyjęcia. Przyjmij to do wiadomości- choć to równie niemożliwe jak otworzenie parasola w pewnej części ludzkiego odwłoka!
~księgowy 10-01-2014 9:19
Hehe, napisz gdzie, w którym momencie napisałem bzdury. O argumenty proszę a nie jakieś rozwodnione ogólniki jak"europa to, europa tamto". Bo jak na razie to jedyną osobą opluwającą jesteś tutaj ty. Co mnie nie dziwi, dla niezbyt rozgarniętego lewactwa zawsze jest charakterystyczne oburzenie gdy ktoś nazywa sprawy według pierwotnej, słownikowej semantyki , o ile wiesz co to takiego. W jednym miejscu złapałeś dobry trop; informację o katastrofie w Gminie Rewal poszły w świat faktycznie przez media konserwatywne, choć tamtejsze lokalne media i tak to musiały nadać jako rzecz oczywistą jak szambo wylało. U nas, na D.Śląsku niestety obowiązują takie same prawa ekonomii. Twoje myślenie magiczno-życzeniowe nic tu nie zmieni. I ja nam życzę łądnego miasta ale nie za pożyczaną kasę.
~Zenon 10-01-2014 9:21
nosferatu- żal ci, że nie jesteś tak inteligentny. Idąc twoim tropem myślenia mam dla ciebie propozycję- znajdź sobie kozę. I nie zazdrość, że ktoś ma lepieju niż ty.
~Rebel Yell 10-01-2014 9:47
"Brednie, które rozsiewasz chłopie, wyssałeś z brudnych paluchów prawicowego ścieku, nastawionego tylko i wyłącznie na opluwanie "nie naszych". On ci to rzekl, nasz wyklepany w żarze koksowni, wychowany w poprzednim systemie, nie młody junak Nosferatu z notorycznym zatwardzeniem. Lewa, lewa, lewa...
~Ole 10-01-2014 10:40
Oczywiście, miejsc parkingowych nie będzie przed ratuszem bo psują widok. 120 miejsc na Ratuszowej to jest nic. Przecież w centrum mieszkają ludzie. Również tam pracują. Jak wracamy do przeszłości to przypominam, że tam dojeżdżał tramwaj.CHCEMY TRAMWAJU!
~benkmen 10-01-2014 14:30
~księgowy- pewnie w ramach tuskowych cięć budżetowych piszesz dwukrotnie o naszym kontynencie z małej litery? Hmm..Do trzech razy sztuka. ;-)
~obcy 10-01-2014 15:12
Nie robili nic-żle,robią też żle.Weżcie sobie wałbrzyszanie kupcie młotki i postukajcie po tych waszych głowach .Przyjeżdżam co jakiś czas do tego miasta i widze zmiany jakie teraz następują.A tym żle i żle.Bardzo dobry kardiolog i bardzo dobry prezydent ,który podnosi to miasto do normalności.Współczuje mu mieć takich mieszkańców.Brawo p Prezydencie ,że zmienia Pan ten slams.
~księgowy 10-01-2014 15:29
Na pewno mniej w oczy ta oszibka kłuje niż "bul" Komorowszczaka.
~tutejszy 10-01-2014 17:50
Wałbrzyszanie są za prezydentem , wyniki jakie osiąga bronią się same .
57jurand 10-01-2014 19:36
15MLN. kredytu bo budżet nie domaga. I ni z gruchy ni z pietruchy news z ratusza . Podnosimy opłaty za usuwanie pojazdów na terenie miasta. Co o tym myśleć,czyżby to była zapowiedz tego co nas czeka. Taka pierwsza jaskółka co czyni wiosnę.
~Gosia 10-01-2014 23:17
Brawo panie Prezydencie , Wałbrzych coraz ładniej wygląda.
~ms 11-01-2014 7:55
Z łej baletnicy to nawet rąbek majtek przeszkadza,marudy to o was,Ja jestem zadowolony z Prezydenta i jego działalnosci,oby tak dalej!
~JJJJ 11-01-2014 8:22
Choćby Pl. Magistracki był ze złota, Śródmieście nadal po południu jest wymarłą pustynią, smutną i bezludną bez względu na pogodę.
~księgowy 11-01-2014 8:53
Niestety, śródmieście jest pustynią bo ludzie są zduszeni biedą płynącą ze zbyt wysokich podatków wydawanych zbyt lekką ręką na taki blichtr, tak samo i restauratorzy którym nie opłaca się tu żadna działalność - każdy woli zjeść i wypić w domu. To jeszcze w latach 90tych śródmiescie tętniło życiem- dla każdgo było coś miłego; 12stki, Atlantis,Teatralna, Highlander (-po co to zamknęli, toż to była żyła złota ten Highlander) wszystko czynne do póznej nocy.Niestety komusze mądzioły chcące żyć na cudzy koszt wygnały to wszystko wraz z klientami z miasta zamieniając je w ponury grajdół któremu nie pomoże już rewitalizacja nawet na Petersburg. A wywalaniu pieniędzy przyklaskują jak zwykle ci którym obce jest pojęcie gospodarności bo nie zarabiają pieniędzy lub nie wiedzą co to jest PODATEK.
~Piskorz 11-01-2014 13:59
Zgadzam się z Księgowym, wyrzucenie pieniędzy w błoto. Naszych pieniędzy. Podpowiem rządzącym, że wykonanie w ramach rewitalizacji na pl. Ratuszowym strefy zamkniętej z lądowiskiem dla helikopterów ma sens, bo tylko taki remont byłby na miarę naszych czasów, dał rozgłos i sławę naszym Władzom na całą Europę i nie tylko. Bo przecież tylko o to chodzi.
~Prezes Ochódzki 12-01-2014 17:34
Powiedz mi, po co jest ten plac? - Właśnie, po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten plac? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Plac na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym placem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest plac społeczny...
~zyga 12-01-2014 19:24
Ty,TUTEJSZY,poczuwasz się być rzecznikiem wałbrzyszan?Kto cię do tego upoważnił?Jak się wypowiadasz to mów za siebie,jasne?Przeprowadzałeś jakieś badania,że znasz wyniki?Ja i moi znajomi mamy akurat odmienne zdanie na ten temat i nie jesteśmy menelami,którym MOPS nie przyznał zasiłku.Takiego zdania jak ja jest zdecydowana większość mieszkańców i nie zamydlisz im oczu tym,że pod koniec kadencji cesarz zaczął robić drogi,których koszt jest i tak wielokrotnie zawyżony.
~benkmen 13-01-2014 23:17
~zyga- Ty się ciesz , że robi tylko drogi dla zmotoryzowanych, bo gdyby chciał Cesarz robić budownictwo, to bez wątpienia zrobiłby najpierw operację NERON, aby tańszym kosztem przygotować teren pod inwestycje.
~ked59 14-01-2014 17:45
Brawo Panie Prezydencie,miasto pięknieje z dnia na dzień.Jeszcze w Wałbrzychu nikt tego nie dokonał.Powodzenia w najbliższych wyborach samorządowych.
~Jędrek 12-07-2014 18:03
Do księgowy - Ty durniu , po co wypisujesz ciągle jakieś farmazony , przeczytałeś coś w gazecie i piszesz jako znawca wszystkiego ,wyjaśniam , chodzi o dłużników wobec gminy Rewal i tylko o nich a nie o wszystkich mieszkańców miasta , nie ma takiego prawa w Polsce . Jestem z zawodu tym co się na tym zna i działa od ponad 30 lat . Przestań straszyć ludzi Szełemejem , bo tylko takie gnidy jak Ty nie cierpią jak ktoś potrafi pracować sumiennie i rzetelnie na rzecz miasta i jego mieszkańców . Zadłużenie Wałbrzycha jest zdecydowanie małe w stosunku do innych miast w Polsce . A teraz najważniejsze , czytaj uważnie : Szełemej wygra wybory w I turze i to zdecydowanie , pomyśl dlaczego ? i dlaczego ludzie na niego zaglosują / oczywiście ludzie normalni i wykształceni /. Napisz do mnie po wyborach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group