Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kabaret "Nic Nie Szkodzi" w Teatrze Lalki i Aktora

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 28 stycznia 2013, 16:10
Autor: Robert Bajek /Michalina
Fot. Robert Bajek
26 stycznia w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora wystąpił powstały w 2008 roku Kabaret „Nic Nie Szkodzi”. To już druga wizyta tego kabaretu w Wałbrzychu. Specjalnością grupy jest improwizacja kabaretowa.

W połowie października grupa gościła w Wałbrzychu po raz pierwszy- to wtedy artyści poznali się z grupą osób chętnych do poznania tajników improwizacji kabaretowej i wystąpili z własnym oraz przygotowanym podczas warsztatów programem na scenie Teatru Lalki. W ten weekend scenariusz się powtórzył- w godzinach przedpołudniowych rozpoczęły się czterogodzinne warsztaty, które zostały zwieńczone wieczornym występem.

Na scenie oprócz członków grupy kabaretowej pojawiły się również osoby z publiczności a także uczestnicy warsztatów, które grupa zorganizowała w Wałbrzychu dla kilkudziesięcioosobowej grupy zainteresowanych. Podczas teoretycznych i praktycznych zajęć uczestnicy warsztatów poznali zasady dobrej improwizacji kabaretowej, a biorąc czynny udział w przedstawieniu mogli zdobytą wiedzę wykorzystać na scenie.

Podczas występu grupa zaprezentowała wiele interaktywnych scenek, przy stałej współpracy z publicznością. To publiczność decydowała kim są bohaterowie, gdzie odbywa się akcja danej sceny i czego ta akcja dotyczy. Na podstawie sugestii publiczności artyści wcielali się w wyznaczone role i prowadzili akcję na zasadzie całkowitej improwizacji.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group