Czytających: 4430

Szczawno-Zdrój: Kajtek Cup

Wtorek, 3 marca 2020, 8:01
Aktualizacja: 8:54
W szczawieńskiej hali tenisowej rozegrano kolejna edycję turnieju Tenis10 dla najmłodszych KAJTEK CUP.

Zmagania cieszące się bardzo dużą popularnością (wystartowało 56 zawodników) podzielono na cztery kategorie wiekowe zgodnie z wytycznymi programu Tenis10.

W sobotę rywalizację rozpoczęli zawodnicy najmłodszej kategorii czerwonej (do lat 8). Tutaj pierwsze miejsce wywalczył Maurycy Gawłowski przed Kajetanem Kosińskim (obaj reprezentują KT Szczawno Zdrój). Trzecie miejsce zajął zaprzyjaźniony ze szczawieńskim klubem Szymon Górnicki z Jeleniej Góry.

Dalej do rywalizacji przystąpili pomarańczowi – kategoria do lat 9. Tutaj finał rozstrzygnął dopiero tie break, w którym zwyciężyła Sara Sebastiańska z Wrocławia pokonując Kajetana Kosińskiego KT Szczawno Zdrój. Trzecie miejsce wywalczył Maurycy Gawłowski pokonując Antoniego Zasławskiego z Legnicy.

W niedzielę rywalizację otworzyły dwie drabinki kategorii żółtej (OPEN). Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Franciszek Mataczyński przed Amadeuszem Gawłowskim i Aleksandrą Winsz (wszyscy KT Szczawno Zdrój). W drugiej drabince „żółtych” pierwsze miejsce wywalczyła Weronika Rudenko przed Mają Porębą i Szymonem Kocurem – wszyscy KT Szczawno Zdrój.

Jako ostatni w turnieju do rywalizacji przystąpili zawodnicy kategorii zielonej – do lat 10. Tutaj kolejny triumf święciła wspomniana wcześniej Sara Sebastiańska przed Filipem Nowakiem z Polkowic. Trzecie miejsce przypadło młodziutkiemu (7 lat) Kajetanowi Kosińskiemu, który rywalizował z sukcesami aż w trzech kategoriach…