Europa: Kamila na Igrzyskach

Poniedziałek, 7 lutego 2022, 13:14
Aktualizacja: 13:16
Autor: red
Denise Herrmann została mistrzynią olimpijską w biegu na 15km. Srebrny medal w Pekinie wywalczyła Anais Chevalier–Bouchet, brąz przypadł w udziale Marte Olsbu Roeiseland. W tym biegu na 36. miejscu finiszowała mieszkanka Sokołowska Kamila Żuk.

Dla Moniki Hojnisz-Staręgi dwudzieste miejsce jest drugim najlepszym rezultatem w sezonie. Polka zaczęła świetnie, bo po dwóch bezbłędnych strzelaniach była ósma. Zarówno trzecia, jak i czwarta wizyta na strzelnicy kończyła się jednym pudłem. Na ostatnie okrążenie Polka ruszała z szesnastym czasem. Dobrze dysponowana biegowo do tej pory Hojnisz-Staręga osłabła jednak w samej końcówce i na mecie zameldowała się ze stratą, która dała ostatecznie dwudziestą pozycję. Liderka naszej kadry zrobiła pierwszy krok w kierunku wywalczenia kwalifikacji do mass startu.

Najlepszy wynik w seniorskiej karierze w biegu na 15 km zanotowała Kamila Żuk. Z trzema karnymi minutami ukończyła zawody na 36. pozycji. Kinga Zbylut z takim samym bagażem kar zajęła 55. miejsce. Poniedziałkowy start całkowicie nie wyszedł Annie Mące, która strąciła tylko jedenaście krążków i z czternastoma minutami straty sklasyfikowana została na przedostatniej 85. lokacie.