Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2879
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Struga: Kanalizacja dla Strugi

Wtorek, 23 marca 2021, 6:41
Aktualizacja: 8:13
Autor: JAZ
REGION, Struga: Kanalizacja dla Strugi
Fot. JAZ
Dzięki przebudowie połączeń kanalizacyjnych plus dodaniu nowej nitki, kilkadziesiąt gospodarstw domowych zostanie podpiętych do sieci kanalizacyjnej, która skierowana została do oczyszczalni ścieków w Cierniach.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 17 milionów złotych. Projekt skonstruowano tak, że sieć kanalizacyjna połączy Strugę z Wałbrzychem. Daje to blisko 13 kilometrów nowej sieci. Połączenie nowej nitki z istniejącą już przy Alei Podwale na Podzamczu wynika z położenia geograficznego. Do istniejącego systemu oczyszczania dobudowana zostanie nowoczesna przepompownia, która da możliwość przesyłu ścieków pod górę.
- Struga leży niżej od Wałbrzycha. W ramach inwestycji zbudowana zostanie specjalna przepompownia, co pozwoli na spokojny przepływ nieczystości. Dla samych mieszkańców Strugi będzie to możliwość życia w czystym środowisku. Dzięki kanalizacji, żadne nieczystości nie będą trafiać już do Czyżynki – mówi Tomasz Senyk z Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

- Budujemy sieć kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjno – tłocznym o łącznej długości około 13 kilometrów. Zapewni to możliwość odprowadzenia ścieków powstających na terenie Strugi do czynnej sieci zlokalizowanej na terenie Wałbrzycha. Łączne koszty robót budowlanych wyniosą nieco ponad 17 milionów złotych. Inwestycja jest ważna dla mieszkańców Strugi, czy Lubomina, ale też całej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wielu mieszkańców spędza na tych terenach czas. Wielu buduje tam domy. Chcemy, by wszystkim żyło się tam łatwiej – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Wartość projektu 17,3 mln zł (w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 11.4 mln zł.) Długość inwestycji 13,2 km (sieć grawitacyjna: 9,3 km, rurociąg tłoczny: 3,9 km).

Twoja reakcja na artykuł?

7
47%
Cieszy
5
33%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group