Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3692
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Karkonosze wrócą na trasę!

Czwartek, 15 października 2009, 11:07
Aktualizacja: 11:11
Autor: Dominika Krawczyk
REGION: Karkonosze wrócą na trasę!
Fot. pkp
Najbardziej znane połączenie z Warszawą zostanie przywrócone. Pociąg połączy Dolny Śląsk z Wielkopolską, Opolszczyzną, Górnym Śląskiem, Łódzkiem, Kujawsko–Pomorskiem, Mazowszem oraz Pomorzem.

Po licznych protestach na oburzającą decyzję, żeby skrócić trasę składu Karkonosze (Jelenia Góra - Warszawa) do Wrocław - Warszawa, omijając inne dolnośląskie miasta, zarząd Województwa podjął stanowczą interwencję w Zarządzie spółki PKP Intercity, oraz u Ministra Infrastruktury. Podziałało, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Marek Łapiński, uzyskał zapewnienie, że spółka Intercity będzie uruchamiać to połączenie w pełnej relacji z Jeleniej Góry, dzięki czemu nazwa "Karkonosze" znowu będzie miała uzasadnienie. Sprawą skróconej we wrześniu trasy ekscytowały się nie tylko media, lecz również zwykli pasażerowie, którzy często z tego pociągu korzystali.

- Dla mnie ta decyzja była ogromnym rozczarowaniem – mówiła Magda, wałbrzyszanka, która na co dzień studiuje w Warszawie. – Bo do tej pory było bardzo wygonie - wsiadam wieczorem w pociąg i rano byłam w Warszawie.
- Żeby załatwić różne sprawy, nie było lepszego połączenia - mówi Karol, który często w sprawach służbowych jeździ do stolicy. - Wysiada się rano, jest się cały dzień na miejscu. Teraz trzeba było korzystać z średnio wygodnej przesiadki do Wrocławia, która gwarantowała co najmniej godzinne czekania na drugi pociąg, więc dobrze że wrócą Karkonosze.

PKP Intercity, oprócz wieczornego połączenia Jeleniej Góry z Warszawą, obiecało wprowadzić także połączenia dzienne i bezpośrednie z Przemyślem.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group