Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4399
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kasa na innowacyjność

Niedziela, 6 czerwca 2010, 14:39
Aktualizacja: 14:40
Autor: red
Wałbrzych: Kasa na innowacyjność
Fot. użyczone
Zarząd Województwa Dolnośląskiego podzielił pieniądze na inwestycje w infrastrukturę wspierającą innowacyjność i przedsiębiorczość w regionie. Spora suma pieniędzy trafi do Wałbrzycha.

Dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego (RPO WD) na ten cel otrzymało siedem projektów.

Przyznanych zostało blisko 84 miliony zł. Do dofinansowania wybranych zostało siedem z osiemnastu złożonych projektów. Wśród nich znalazł się projekt dotyczący Wałbrzycha. Do Wałbrzycha trafi ponad 11 milionów zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na budowę hali magazynowo-produkcyjnej i infrastruktury technicznej w Parku Przemysłowym w Wałbrzychu.

Ponadto dofinansowanie otrzymały: Karkonoski Park Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o. – 23 miliony zł na utworzenie parku przemysłowe wraz z inkubatorem przedsiębiorczości. Ponad 14 milionów zł zostanie przeznaczonych na budowę Centrum Biurowo-Usługowego w Legnickim Parku Technologicznym, a środki te otrzyma KGHM Letia Legnicki Park Technologiczny SA.

Dolnośląski Park Innowacji i Nauki SA zainwestuje w infrastrukturę parku przemysłowego oraz inkubatora przedsiębiorczości i inkubatora technologicznego. Na ten cel spółka pozyskała 5 milionów 710 tys. zł.
Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego sp. z o.o. otrzymała 2 miliony 272 tys. zł na utworzenie inkubatora, który ma pomóc mikro i małym przedsiębiorstwom.

Dwie dotacje otrzymały instytucji otoczenia biznesu z Łagiewnik. Spółka „INTAKT” pozyskała ponad 17 milionów zł na modernizację i rozbudowę Parku Przemysłowego INTAKUS, a ponad 9,5 miliona zł dofinansowania na utworzenie Parku Przemysłowego ICT i inkubatora przedsiębiorczości w Łagiewnikach trafiło do spółki ICTPark.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group