Czwartek, 29 lipca
Imieniny: Marty, Olafa
Czytających: 3783
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Katarzyna Groniec w Teatrze Lalki i Aktora

Wtorek, 4 lutego 2014, 15:30
Aktualizacja: Czwartek, 6 lutego 2014, 14:14
Autor: organizatorzy
Wałbrzych: Katarzyna Groniec w Teatrze Lalki i Aktora
Fot. organizatorzy
9 lutego 2014 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na niezwykły koncert charyzmatycznej Katarzyny Groniec pt. „Wiszące Ogrody”.

„Wiszące ogrody” to kolaż poruszających piosenek takich autorów, jak: Paolo Conte, Jacques Brel, Bertolt Brecht, Kurt Weill, Nick Cave, Elvis Costello. Złożona z nich opowieść prowadzi widza – słuchacza przez pełne namiętności ludzkie życia, smutno-zabawne, wulgarne, wyzywające, niewinne. Życia, dla których wspólnym mianownikiem wciąż pozostaje nadzieja, że gdzieś jest piękno, za którym tęsknimy, że w każdym człowieku niespodziewanie możemy odkryć świetlistość i dobro, którego, zważywszy na okoliczności, w jakich poznajemy bohaterów, nie spodziewamy się zobaczyć. W entuzjastycznej nadekspresji i szaleństwie, w szepcie na granicy słyszalności, w gorzkiej prawdzie, czasem w lekkości bytu, a czasem tylko we wspólnym poszukiwaniu wiszących ogrodów znajdujemy nas samych.

Informacje: 74 666 73 40 (Biuro Promocji i Organizacji Widowni) lub kontakt@teatrlalek.walbrzych.pl

****

KATARZYNA GRONIEC – nietuzinkowa artystka, której dorobek stanowi ważny rozdział w historii piosenki aktorskiej. Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 r. na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. W kwietniu 2008 r. otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.

Na rynku płytowym debiutowała albumem zatytułowanym „Mężczyźni” (2000), którego producentem był Grzegorz Ciechowski, odpowiedzialny również za większość tekstów, muzykę i aranżacje. Kolejne płyty to: „Poste restante” (2002), „Emigrantka” (2004), „Przypadki” (2007), „Na żywo” (2008), „Listy Julii” (2009), „Pin-up Princess” (2011). Najnowsza z piosenkami z „Wiszących ogrodów” ukaże się na przełomie stycznia i lutego 2014 roku.

źródło: www.teatrlalek.walbrzych.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group