Niedziela, 1 listopada
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2020
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kattorna wystąpi w A’ Propos

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 11 czerwca 2010, 7:42
Aktualizacja: 7:43
Autor: red
Fot. organizatorzy
Dziś o godzinie 20.00 w wałbrzyskim Klubie Muzycznym A’ Propos zaprezentuje się zespół Kattorna z utworami promującymi płytę „Straying To The Moon”.

Europejska świadomość muzyczna i kontakty z amerykańską tradycją jazzową są najważniejszym spoiwem muzyki kwintetu Kattorna.

Zespół powstał w lutym 2005 roku w Berlinie, gdzie koncertował w ramach multimedialnego projektu z muzyką Krzysztofa Komedy. Twórczość Komedy wywarła silne piętno na brzmieniu zespołu. Niewiele ponad dwa miesiące od momentu powstania, Kattorna zwyciężyła w „Europejskich Integracjach Muzycznych“, co stało się początkiem sukcesów na kolejnych festiwalach: „Nadzieje Warszawy” i „Berlin Jazz & Blues Award”, po których zespół po raz pierwszy wszedł do studia, by zrealizować płytę promocyjną. Inne nagrania Kattorny ukazały się na najlepiej sprzedających się składankach jazzowych: „The Best of Polish Smooth Jazz”. Materiał na płycie „Straying To The Moon“ jest wynikiem dojrzewania zespołu oraz koncepcji muzycznej opartej głównie na kompozycjach pianisty Łukasza Pawlika.

Skład zespołu: Dawid Główczewski – saksofon altowy i sopranowy, Grzegorz Rogala – puzon, Łukasz Pawlik – fortepian, Max Nauta-Simonsen – kontrabas, Krzysztof Szmańda – perkusja.
Początek koncertu dziś o godzinie 20.00.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group