Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2672
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kierowcy nie są tacy źli?

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 23 grudnia 2009, 7:34
Aktualizacja: 12:34
Autor: Dominika Krawczyk
Waldemar Dolega, kierownik wydziału ruchu MPK
Fot. Dominika Krawczyk
Byłeś świadkiem nieuprzejmego zachowania kierowcy? Autobus odjechał przed czasem lub nie zatrzymał się na przystanku? Poskarż się kierownictwu MPK.

Jest ich ponad dwustu. Codziennie dowożą mieszkańców do szkół, pracy i na zakupy. Na ich barkach spoczywa bezpieczeństwo pasażerów. Jednak ludzie są różni, zarówno ci jadący, jak i ci za kierownicą.

Wałbrzyskie fora internetowe pełne są uwag rzucanych pod adresem pracowników MPK. Pasażerowie też nie szczędzą komentarzy.
- Byłem raz świadkiem wypadku, jaki miał miejsce w autobusie linii nr 12 - opowiada Krzysztof Kowalski. - Pewna starsza pani wsiadała tak wolno do środka, że kierowca przytrzasnął ją drzwiami. To był okropny widok - mówi.

Słów krytyki pracownikom MPK nie szczędzi również Paweł Drażba.
- Ponieważ jeżdżę głownie autobusami linii A i C, często zdarza mi się, że kierowca zamyka drzwi i odjeżdża w chwili, gdy do nich dobiegam - relacjonuje Paweł Drażba. – W ogóle same autobusy nie są w najlepszym stanie technicznym, skrzypią, śmierdzą i nie sprawiają najlepszego wrażenia.

Osoby, które mają uwagi do pracy kierowców autobusów komunikacji miejskiej, powinny zgłaszać się do Waldemara Dolegi, kierownika wydziału ruchu MPK Wałbrzych.
- Wystarczy zadzwonić na numer 74 - 666 - 33 - 78 i umówić się na spotkanie. Jestem w stanie poświęcić każdemu czas i wyjaśnić sprawę osobiście – zapewnia kierownik.

Kierownik Dolega tłumaczy, że reaguje na wszystkie sygnały, jakie do niego docierają.
- Każdego dnia docierają do nas skargi, jednak nie wszystkie są uzasadnione - tłumaczy Waldemar Dolega. - Obecnie posiadamy narzędzia za pomocą których możliwe jest wyjaśnienie wszelkich wątpliwości. Każdy autobus wyposażony jest w auto - komputer, czyli rodzaj czarnej skrzynki.

Daje to nowe możliwości kierownictwu MPK. Można sprawdzić np., czy autobus odjechał o czasie lub czy zatrzymał się na wyznaczonym przystanku. Kierownictwo MPK zapewnia, że najważniejsze dla nich jest dobro pasażerów, z którymi już od dłuższego czasu starają się podjąć ścisłą współpracę. Niedawne akty wandalizmu i wysokie nagrody wyznaczone za "głowy" wandali są tego najlepszym dowodem.

Widać dobre chęci MPK zauważyli niektórzy mieszkańcy Wałbrzycha. Osoby te nie oceniają krytycznie kierowców MPK.
- To nie oznacza, że kierowcy są zawsze niegrzeczni i nieuprzejmi – mówi pani Barbara Nowak. - Często to pasażerowie wyładowują na nich swój gniew, zachowują się niegrzecznie, mają wysokie wymagania i nie potrafią zrozumieć, że np. zacięły się przednie drzwi.
Kierownik Dolega zapewnia, że wśród kierowców jest spora grupa takich, którzy mimo wielu lat pracy, nie mają na koncie żadnych skarg.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 23-12-2009 7:54
dlaczego na całym wałbrzyszku są takie liche zdjecia??? zdjęcia na szybko telefonem robie znacznie lepsze niż to co prezentowane jest na portalu...albo brak wam dobrego sprzetu albo ktoś odpowiedzialny za robienie zdjęć nie potrafi obsługiwać aparatu, zamiast lustrzanek zakupcie jakieś kompakciki i napewno zdjecia bedą ładniejsze i lepsze technicznie,
~Limciu 23-12-2009 12:00
Problem chamstwa i wandalizmu rozwiąże zainstalowanie w każdym autobusie kamer i komputera rejestrującego obraz i dźwięk (identyczny zestaw jak samochodach do egzaminowania kierowców). W tej chwili to koszt mniejszy niż wymiana kompletu opon lub tapicerki kilku siedzeń w autobusie, więc opłaci się. Dziwne, że do tej pory tego nie zrobiono. Pan Waldziu oczekuje, że ludzie będą specjalnie do niego przychodzili i negocjowali z nim i jego kierowcami ? Niedoczekanie. Prędzej pójdą na Policję lub do Sądu. Kto ma na to czas ? Jakby był monitoring, to wystarczy telefon lub e-mail z podaniem daty i godziny zdarzenia i można wszystko sprawdzić. Świadomość bycia nagrywanym też wpływa na zachowanie, więc takich przypadków będzie mniej.
~zombiezoom 24-12-2009 8:27
słuchajcie! a dzisiaj w godzinach porannych pasażer wchodząc do autobusu powiedział do kierowcy - wesołych świat a tamten podziękował...o matko to się musiało coś stać..POLICJA!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group