Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2746
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kilka godzin dyskusji o oświacie niewiele zmieniło

Czwartek, 19 stycznia 2012, 12:44
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2012, 12:17
Autor: Sven/PAW
Wałbrzych: Kilka godzin dyskusji o oświacie niewiele zmieniło
Fot. Sven
Kilkanaście minut po godzinie 12.00 rozpoczęło się kolejne spotkanie dotyczące planowanej likwidacji sześciu wałbrzyskich szkół.

Spotkanie, w ramach połączonych komisji Rady Miasta, odbywa się w Ratuszu. Są na nim obecni niemal wszyscy radni, posłanka Anna Zalewska, dyrektorzy szkół przeznaczonych do likwidacji oraz nauczyciele, których ten problem dotyczy, a także przedstawiciele związków zawodowych. Sala jest wypełniona w komplecie.

Harmonogram dzisiejszego spotkania przewiduje zaprezentowanie koncepcji nowej sieci wałbrzyskich szkół, którą to koncepcję przybliżą przybyłym na spotkanie, jej autorzy. Następnie własne prezentacje oraz argumenty zaprezentują nauczyciele placówek oświatowych przeznaczonych do likwidacji. Po tych prezentacjach ma zostać przeprowadzona dyskusja, która z pewnością zapowiada się niezwykle gorąco.

Przewodnicząca komisji oświaty - Danuta Marosz - zaapelowała do zebranych osób o dyscyplinę, a według radnych spotkanie może potrwać nawet 4 godziny.

Obrady trwały pięć godzin, z czego sporo czasu zajęła dyskusja radnych zadających pytania Joannie Dobrowolskiej-Bieleckiej z zespołu przygotowującego likwidację szkół, skarbnika Roberta Hadasia. W trakcie dyskusji nie "odkryto Ameryki". Padały te same argumenty, które pojawiają się sukcesywnie w ostatnich tygodniach. Z czasem słabło zainteresowanie radnych oraz gości ze szkół, których grono z czasem mocno się przerzedziło.

Sformułowanych zostało kilka wniosków. Między innymi:
- o połączenie PSP nr 2 z PG nr 5
- o stworzenie zespołu szkół z PSP nr 17 i PG nr 4
- o odłożenie decyzji na rok
- o odłożenie decyzji do lutego
- o wycofanie się z propozycji zmian sieci szkół w Wałbrzychu
- o przedstawienie propozycji wykorzystania budynków po zlikwidowanych szkołach

Przewodnicząca komisja Danuta Marosz zadała pytanie, czy radni są za przegłosowaniem projektów uchwał intencyjnych, zmierzających do likwidacji szkół, ale komisja nie zdecydowała się na taki krok. Stanęło na tym, że projekty zostały, podobnie jak we wszystkich innych komisjach przyjęte do wiadomości. Tym razem, wbrew tradycji głosu w dyskusji nie zabrał prezydent Szełemej.

We wtorek, 24 stycznia odbędzie się sesja rady miasta, na której odbędą się głosowania.

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group