Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3520
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Kilka milionów złotych na remonty dróg

Piątek, 13 listopada 2009, 14:02
Aktualizacja: 14:03
Autor: PW
REGION, Kamienna Góra: Kilka milionów złotych na remonty dróg
Fot. PW
Stan dróg w powiecie kamiennogórskim do tego roku był bardzo zły. Dzięki pozyskanym środkom finansowym w 2009 roku ten niekorzystny obraz uległ poprawie.

Na remonty dróg powiatowych w 2009 roku Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze przeznaczy niebagatelną sumę 4,5 miliona złotych. Już wyremontowany został półtora kilometrowy odcinek drogi biegnącej przez Ciechanowice w gminie Marciszów. Nowej nawierzchni doczekała się również droga z Raszowa do Miszkowic.

Kolejna inwestycja dotyczy długo oczekiwanego przez mieszkańców remontu ulicy Szymrychowskiej w Lubawce. W przeszłości doszło tu do kilku groźnych wypadków i mnóstwa kolizji. Teraz nowy asfalt zostanie położny na kilometrowym odcinku i to ma zapobiec kolejnym nieszczęściom. Powiat wybuduje tutaj również chodniki dla przechodniów. Prace w tym rejonie będą kontynuowane w dwóch kolejnych latach, bo zaniedbania w kwestii remontów dróg sięgają tu lat osiemdziesiątych. Remontowane są również drogi w mniejszych miejscowościach, jak choćby w Pisarzowicach czy Rędzinach. W tych wsiach około 2 kilometrów dróg zyska nową nawierzchnię.

Do końca listopada zakończone mają zostać kolejne inwestycje drogowe. Chodzi o remonty dróg w Marciszowie, Czarnowie i Nagórniku. Samorządowcy cieszą się, bowiem zdecydowaną większość środków finansowych na remonty dróg udało się im pozyskać dzięki projektom zewnętrznym. O tym, że stan dróg powiatowych się poprawił świadczą wymienione inwestycje. Mieszkańców to cieszy. Cieszą się też kierowcy jeżdżący po tych drogach. - Gdyby jeszcze powiat wyremontował drogę prowadzącą z Krzeszowa na Chełmsko, to byłoby cudownie – mówi Wacław Jędras.

Droga ta została przed dwoma laty częściowo odnowiona. Nowa nawierzchnia została położona na docinku 3 kilometrów od skrzyżowania w Krzeszowie do miejscowości Janiszów. Dalszy odcinek prowadzący do Chełmska znajduje się jednak w złym stanie i wymaga szybkiego remontu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group