Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2734
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Kilkaset nowych miejsc pracy

Poniedziałek, 19 czerwca 2017, 15:37
Aktualizacja: 15:41
Autor: red
REGION: Kilkaset nowych miejsc pracy
Fot. UMWD
Niebawem ruszy budowa fabryki silników Mercedes–Benz w niedalekim Jaworze.

„Silnikiem napędowym” naszego regionu jest rozwój przemysłu opartego na usługach oraz najnowocześniejszych technologiach. Budowa fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze dobitnie świadczy o atrakcyjności inwestycyjnej Dolnego Śląska. Wśród gości był m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki.

Nowa inwestycja to oczywiście korzyści dla Dolnego Śląska. I to nie tylko te finansowe − planowana wartość inwestycji to blisko 500 mln euro na budowę fabryki silników w Jaworze. To także nowe miejsca pracy, których ma powstać kilkaset.

Ta inwestycja jest szansą nie tylko dla Jawora, ale także dla innych miast i gmin województwa oraz mniejszych przedsiębiorców i inwestorów.
- W fabryce będą produkowane zaawansowane technologicznie silniki benzynowe i wysokoprężne nowej generacji, spełniające europejskie normy emisji spalin. − To pole do popisu dla dolnośląskich uczelni i ośrodków badawczych, a także dla potencjalnych podwykonawców i usługodawców, którzy mam nadzieję będą współpracować z naszym nowym inwestorem – podkreśla marszałek Cezary Przybylski.

Warto przypomnieć, że inwestycja koncernu Daimler AG to już kolejny projekt światowego gracza branży motoryzacyjnej w naszym regionie. Działają tu już koncerny Volvo oraz Volkswagen.
− Liczę, że w najbliższych latach kolejni światowi gracze zdecydują się na wybranie Dolnego Śląska i zlokalizowanie tu swoich projektów – mówi marszałek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group