Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3505
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kilkaset paczek u Świętego Jerzego

Sobota, 7 grudnia 2019, 9:43
Aktualizacja: Niedziela, 8 grudnia 2019, 9:09
Autor: red.
Wałbrzych: Kilkaset paczek u Świętego Jerzego
Fot. red.
W Kościele należącym do Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu odbyło się wczoraj tradycyjne spotkanie mikołajkowe, podczas którego dzieci odebrały z rąk Świętego Mikołaja prezenty.

Paczki dla wałbrzyskich dzieci zostały przygotowane przez Ryszarda Nowaka - Radnego Rady Miasta Wałbrzycha i Radę Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów. Oczywiście nie dałoby się przygotować tylu paczek bez wsparcia i pomocy darczyńców i sponsorów, co podkreślał Ryszard Nowak, który jest pomysłodawcą i inicjatorem akcji "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem". Ważną rolę w całym przedsięwzięciu odegrali jak co roku liczni wolontariusze dzielnicy Biały Kamień, Konradów, bez których zaangażowania i pomocy byłoby bardzo trudno zorganizować takie przedsięwzięcie.

Watro w tym miejscu przypomnieć, że akcja "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" prowadzona jest już od wielu lat. W ramach akcji mikołajkowe paczki otrzymują nie tylko dzieci z dzielnicy Biały Kamień czy Konradów, ale również z innych dzielnic Wałbrzycha. Tradycyjnie dzieci pisały listy do Świętego Mikołaja, przygotowały też wiele prac plastycznych związanych ze świętami i Świętym Mikołajem. Spotkanie w Kościele Parafii pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej odbyło się po raz 14.

Wśród darczyńców warto wymienić Miejski Zarząd Budynków, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, KSS Bartnica, Przychodnię "Śródmieście - Biały Kamień", Grażynę Wybieralską-Chalimoniuk, Wodociągi Wałbrzych, Krzysztofa Kalinowskiego - Radnego Miasta Wałbrzycha, Marię Romańską - Przewodniczącą Rady Miasta Wałbrzycha i Patrycję Wolską. Podziękowania należą się również Prezydentowi Wałbrzycha Romanowi Szełemejowi, Senator Agnieszce Kołacz-Leszczyńskiej i wałbrzyskiej Straży Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
3
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group