Czytających: 5578

Mokrzeszów: Klasa A: Zieloni Mokrzeszów o krok od niespodzianki

Poniedziałek, 15 czerwca 2009, 12:55
Aktualizacja: 13:08
Gwarek Wałbrzych po dramatycznym i trzymającym do ostatnich chwil w napięciu spotkaniu zwyciężył w ostatniej kolejce piłkarskiej klasy A najsłabszy zespół rozgrywek Zielonych Mokrzeszów. Bramki dla zielono–czarnych zdobywali Jarosław Waszak oraz Grzegorz Janik, dla gospodarzy Marek Rawski.

Od samego początku spotkania obydwa zespoły postawiły na ofensywę. W pierwszej części gry dwóch sytuacji sam na sam z bramkarzem dla zespołu zielono-czarnych nie wykorzystał Marcin Michnicki. Bramka na 1:0 dla gości padła w 27 minucie. Wrzuconą w pole karne piłkę wypuścił z rąk golkiper Zielonych i Jarosław Waszak lobując go trafił do siatki.

Na początku drugiej części gry zaatakowali gospodarze. Już po 5 minutach było 1:1, a strzelcem wyrównującego gola okazał się Marek Rawski, który otrzymał doskonałe podanie z lewej strony boiska od swojego partnera z zespołu. Każda następna minuta to wymiana cios za cios. Dopiero po przeprowadzonych zmianach przez Grzegorza Janika, grającego trenera Gwarka, Wałbrzyszanie zaczęli grać lepiej. Fantastycznej sytuacji na piątym metrze nie wykorzystał w 68 minucie Jarosław Waszak, ale w końcu 7 minut później po akcji z lewej strony Michnickiego piłka trafiła do Helmi Abida. Ten próbował uderzać, ale nieczysto trafił w piłkę, dzięki czemu przejął ją Grzegorz Janik i z 3 metrów trafił do siatki. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i to goście zeszli z boiska z trzema punktami.

ZIELONI MOKRZESZÓW – GWAREK WAŁBRZYCH 1:2 (0:1)

Gwarek: Foryś, Szczurek, Janik, Chanek, Marciniak, Bylicki (45 Abid), Michnicki Maciej, Sysiak (70 Sikorski), Waszak, Świder (70 Świeży), Michnicki Marcin