Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1888
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Klimatycznie w Civitas Christina

Środa, 21 października 2009, 7:08
Aktualizacja: 7:11
Autor: Daniel Wawryniewicz
Wałbrzych: Klimatycznie w Civitas Christina
Fot. DW
Wczesnym wieczorem w siedzibie Civitas Christiana odbył się koncert Mariusza Kutka pt. Autobiografia poświęcony pamięci Jana Pawła II.

Tematem przewodnim spotkania było wspomnienie Jana Pawła II. - Pomysł zrodził się z powodu pewnej książki, która wpadła mi w ręce kilka miesięcy temu w Szczawnie Zdroju, kiedy jeden z kuracjuszy okazał się emerytowanym księdzem i podarował mi autobiografię Jana Pawła II, która zachwyciła mnie tym, w jaki sposób była napisana - tłumaczy Mariusz Kutek. Sposób, w jaki mówił o sobie Ojciec Święty, w sposób przyziemny a z drugiej strony bardzo niezwykły, bardzo mi zaimponował. Stąd pomysł – wyjaśnia.

Podczas spotkania artysta przeczytał kilka fragmentów z autobiografii Jana Pawła II, który w skrócie zamieścił tam przekrój własnego życia, do czasów późnej starości. Tekst przeplatany był muzyką do słów Barbary Malinowskiej, Wojciecha Belona, Edwarda Stachury, pasujące konwencją do dzisiejszego spotkania. - W tej chwili jest wiele działań poświęconych życiu Jana Pawła II, zarówno spektakle teatralne jak i koncerty muzyczne, to co my robimy jako Civitas Christiana w Wałbrzychu stanowi wkład w dzieło pamięci – mówił przed spotkaniem Mariusz Kutek.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group