Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2478
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolarze Górnika startowali w Górskich Mistrzostwach Polski

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 28 sierpnia 2013, 15:45
Aktualizacja: 15:46
Autor: PAW
Fot. red
24 sierpnia zawodnicy LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH DSR AUTHOR startowali w Górskich Mistrzostwach Polski, które w tym roku odbyły się na nowej trasie w okolicach Jeleniej Góry.

W każdej kategorii, w której mieliśmy swoich reprezentantów, do medalowych pozycji zabrakło naprawdę niewiele.

Zacznijmy może od pierwszego wyścigu juniorów młodszych. Na starcie stanęło blisko 180 zawodników z całej Polski. Wśród nich zawodnicy DSR AUTHOR: Krzysztof Skibiński i Michał Nowak. Znakomicie spisał się pierwszy z nich, gdyż na półtorej rundy przed końcem wyścigu Krzysiek jechał w dwuosobowej ucieczce z minutową przewagą nad peletonem. Jednak w najważniejszym momencie wyścigu współpraca nie układała się najlepiej, a uciekinierzy zostali doścignięci kilka kilometrów przed metą. Ostatecznie popularny Skiba przekroczył linię mety na miejscu 20. Na miejscu 40. zameldował się Michał Nowak z 87 zawodników, którzy zostali sklasyfikowani.

Kolejnym wyścigiem był start juniorów. Tutaj nasza uwaga skierowana była na Pawła Przewięde. Zawodnik DSR AUTHOR na rundę przed końcem jechał w 7-osobowej ucieczce i zapowiadało się, że będzie liczył się w walce o medale. Zabrakło niewiele i Paweł przekroczył linię mety na bardzo dobrym 13. miejscu, gdzie ze stawki ponad 130 kolarzy do mety dojechało zaledwie 46 zawodników.

Ostatnim wyścigiem był wyścig kobiet open, a wśród nich nasze juniorki. Od samego początku stawka podzieliła się na wiele grup, jednak w każdej z nich toczyła się walka o medale Mistrzostw Polski. 7 sekund zabrakło Karolinie Wolskiej do tego, aby cieszyć się z brązowego medalu. Walczyła o niego do ostatnich metrów, jednak nasza Chinka ukończyła wyścig na miejscu 5. Na duże słowa uznania zasługuje Karolina Piotrowska, która wyścig ukończyła na miejscu 12.

A już w najbliższy czwartek zawodnicy DSR AUTHOR w składzie Paweł Przewięda, Oskar Makowski, Kamil Gorzawski, Piotr Klimek, Krzysztof Skibiński, Michał Nowak oraz Dawid Gieracki (Ślęża Sobótka) jako reprezentacja Dolnego Śląska udają się na Słowację, gdzie wystartują w międzynarodowym wyścigu „Cena Slovenska" Zilina 2013. Wyścig będzie składał się z 4 etapów - jazdy indywidualnej na czas, 90 km etapu, kryterium oraz etapu liczącego 126 km.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group