Ratowice: Kolarze Górnika w czołówce

Wtorek, 18 maja 2010, 9:49
Aktualizacja: 9:50
Kolarze Górnika znów pokazali się z dobrej strony
W Ratowicach odbył się wyścig kolarskich, w którym czołowe lokaty zajmowali zawodnicy Górnika Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice.

W VIII Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Czernica wystąpiło kilkudziesięciu młodych kolarzy z Dolnego Śląska. Wyścig jest zaliczany do klasyfikacji łącznej Małego Wyścigu Pokoju.

W kategorii żak, młodziczka wygrała Karolina Wolska z Górnika, a w ścisłej czołówce zameldowały się również jej klubowe koleżanki: 4 - Karolina Grochalska, 5 – Natalia Grochalska, 6 – Aleksandra Dmytrasz, 7 – Paulina Trębacz, 9 – Natalia Jarosz. Dziewczęta miały do pokonania 6-kilometrową trasę.

W rywalizacji młodzików, którzy walczyli na trasie o długości 12 kilometrów, najszybciej linię mety minął nasz reprezentant Paweł Przewięła. Na 4. miejscu wyścig ukończył Kamil Gorzowski. W kategorii juniorów młodszych wygrał Piotr Klimek z Zywera Legnica, a na 6. pozycji uplasował się Oskar Makowski z wałbrzyskiego Górnika.

W punktacji drużynowej kolarze Górnika odnieśli zdecydowane zwycięstwo i zanotowali na swoim koncie 56 punktów.