Wałbrzych: Kolarze rozpoczęli rywalizację w Wałbrzychu

Sobota, 17 lipca 2010, 8:50
Aktualizacja: 20:00
Autor: Sven
Rywalizacja na trasie była bardzo zacięta
W centrum Wałbrzycha, w Parku im. Jana III Sobieskiego, rozpoczęły się w piątek Mistrzostwa Polski MTB Cross Country. Trasa jest bardzo trudna technicznie, ale taka musi być, skoro rywalizują najlepsi.

O 17.15 odegrany został Mazurek Dąbrowskiego. W krótkim powitaniu prezydent Piotr Kruczkowski życzył zwycięstwa najlepszym oraz wyraził nadzieję, że niewiele jest miast, w których w odległości pięciuset metrów od ratusza można urządzić taką imprezę.

O 17.30 na trasę wyruszyli kolarze, rywalizujący w czteroosobowych sztafetach. Każdy z uczestników miał do przejechania jedną pętlę o długości około czterech kilometrów.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a trudu dodawała upalna pogoda. Po całym parku niósł się doping trenerów i kibiców.

Zwyciężyła drużyna JBG-2 Professional MTB Team w składzie: Anna Szafraniec, Bartłomiej Wawak, Adrian Brzózka i Kornel Osicki. Drugie miejsce zajęli zawodnicy DEK Meble Cycol Korona Kielce: Katarzyna Solus-Miśkowicz, Maciej Dombrowski, Konrad Bilewski i Rafał Fijałkowski. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Corratec Team Poznań w składzie: Karolina Kozela, Sławomir Pituch, Sebastian Swat i Radosław Tecław.
O pechu może mówić Karolina Piotrowska - zawodniczka KKW Jama Wałbrzych, która jadąc na wysokiej pozycji złapała gumę. Wymiana koła wystarczyła, by wałbrzyski zespół spadł z czwartej na dwunastą pozycję. W sztafecie KKW jechali także: Dawid Bujalski, Łukasz Szymczuk i Adam Drahan.

Po dekoracji zawodników, publiczność mogła jeszcze obejrzeć zestaw filmów o tematyce kolarskiej.

W sobotę dalszy ciąg rywalizacji. Oto jej program:

09:00 - 11:00 - rejestracja zawodników do wyścigu w kategorii młodzik, młodziczka,