Czytających: 6514

Strzelce Krajeńskie: Kolarze startowali w Strzelcach Krajeńskich

Wtorek, 18 czerwca 2013, 11:37
Aktualizacja: 11:37
W dniach 15–16 czerwiec kolarze DSR Author brali udział w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików i Młodziczek w Strzelcach Krajeńskich.

W sobotę zawodniczki zmagały się z jazdą indywidualną na czas na dystansie 5 km. Z naszych zawodniczek najlepiej spisała się Wiktoria Węgrzynowska, która zajęła 8. miejsce. Tuż za nią uplasowała się Kinga Rynia, natomiast na miejscach 12-15 uplasowały się kolejno: Bieniecka Arianna, Szkudlarek Anna, Amanowicz Karolina i Amanowicz Dominika.

Niedziela to zmagania ze startu wspólnego i tu ponownie najlepszą zawodniczką Górnika okazała się Węgrzynowska (9), tuż przed Rynią (10). Miejsca 11 i 12 zajęły Bieniecka Arianna i Amanowicz Karolina. Biorąc pod uwagę, iż nasze zawodniczki były najmłodszymi uczestniczkami wyścigów, występ można zaliczyć do udanych.

W Strzelcach Krajeńskich rywalizowali także juniorzy młodsi, dla których sobotnio-niedzielne starty były Mistrzostwami Polski Ludowych Zespołów Sportowych, a jednocześnie wyścigiem o Memoriał Pawła Wakulicza. Na trasie 10-kilometrowej czasówki Krzysiek Skibiński w stawce 80 zawodników zajął bardzo dobre 7. Miejsce, natomiast Michał Nowak uplasował się na miejscu 29. W niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego bardzo aktywnie jechał Skibiński, który większość 88-kilometrowej trasy spędził w ucieczkach wygrywając nawet pierwszą lotną premię. Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Na 5 km do mety Krzysiek zdecydował się na solowy atak, ale niestety 150 metrów przed metą musiał uznać wyższość szybko rozpędzonego peletonu. Można uznać, iż jest to dobry prognostyk przed zbliżającą się olimpiadą młodzieży.