Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 4967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejna zasłużona dla miasta

Czwartek, 1 kwietnia 2021, 13:20
Aktualizacja: 13:23
Autor: red
Wałbrzych: Kolejna zasłużona dla miasta
Fot. archiwum
Podczas marcowej sesji Rady Miasta, radni nadali tytuł "Zasłużonej dla Miasta Wałbrzycha" Dorocie Barańskiej. Wniosek ten złożyli radni Piotr Kraczkowski i Piotr Kwiatkowski.

Uzasadnienie:

"Pani Dorota Barańska większości wałbrzyszan znana jest nie tylko jako właścicielka sieci hoteli i restauracji „Maria" oraz firmy budowlanej ”Sir-Bud", ale także z podejmowania wielu akcji dobroczynnych, w które od wielu lat jest zaangażowana. Tradycją stały się organizowane przez Panią Barańską wigilie, podczas których setki samotnych i najuboższych mieszkańców Wałbrzycha spotyka się w hotelu Maria. Dzięki tej inicjatywie, dla wielu najbardziej potrzebujących wałbrzyszan jest to jedyna możliwość spędzenia tego wyjątkowego czasu w przyjaznej, uroczystej atmosferze. W ubiegłym roku z uwagi na sytuację pandemiczną, wigilia nie mogła
odbyć się w hotelu, dlatego też zorganizowano ją na wynos, a skorzystało z niej ponad 1000 mieszkańców.

Pani Dorota znana jest z ogromnego zaangażowania w niesieniu pomocy najmłodszym. Corocznie pomaga tym najbardziej skrzywdzonym przez los dzieciom, mieszkającym w wałbrzyskich domach dziecka. W okresie zimowym włączała się w akcję pn.: "Syta zima", w ramach której dożywiane były dzieci z rodzin, których sytuacja materialna nie pozwalała na wykupienie obiadów w stołówkach szkolnych. Szczególnie podczas pandemii koronawirusa działania Pani Doroty Barańskiej okazały się ogromnym wsparciem dla osób starszych i potrzebujących. W tym trudnym okresie uruchomiła akcję charytatywną, którą nazwała Czerwona Linia. Inicjatywa skupiła osoby chcące włączyć się w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Uruchomiona została linia telefoniczna, z której skorzystać mógł każdy, kto znalazł się w trudnej sytuacji albo ten, kto potrzebował doraźnej pomocy w zrobieniu zakupów czy wyprowadzeniu psa. Działalność Pani Doroty została bardzo ciepło przyjęta przez mieszkańców Wałbrzycha i okolic, a do akcji przyłączyło się wiele osób prywatnych oraz firm".

Twoja reakcja na artykuł?

27
68%
Cieszy
4
10%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
6
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group