Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2089
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Kolejne 500 tys. zł funduszy zewnętrznych dla Głuszycy

Środa, 5 marca 2014, 14:02
Aktualizacja: 14:03
Autor: red
REGION, Głuszyca: Kolejne 500 tys. zł funduszy zewnętrznych dla Głuszycy
Fot. UM Głuszyca
Już wkrótce kolejne pozyskane fundusze zewnętrzne zasilą budżet Głuszycy.

25 lutego w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu burmistrz Głuszycy Alicja Ogorzelec odebrała z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Stanisława Huskowskiego dwie promesy o łącznej wartości 0,5 miliona złotych. Pozyskana dotacja przeznaczona jest na dofinansowanie odbudowy dwóch mostów w Głuszycy Górnej oraz na kontynuację prac przy infrastrukturze technicznej cieku wodnego „R-20” w Grzmiącej. Zadanie w Grzmiącej będzie realizowane pod warunkiem zapewnienia jego 100% finansowania.

Podobne działania podejmowano również w latach ubiegłych. Przypomnijmy, iż w 2012 roku Gmina Głuszyca pozyskała na prace przeciwpowodziowe z funduszy zewnętrznych prawie 1,5 mln złotych. Natomiast w ubiegłym roku Gmina Głuszyca zrealizowała projekty oparte na dofinansowaniu funduszami zewnętrznymi na łączną kwotę ponad 5 mln zł, z czego pozyskane przez urząd dotacje zewnętrzne stanowiły wkład w wysokości ponad 3 mln zł. Dzięki tym środkom zrealizowano m.in. : odbudowę murów oporowych wraz z remontem lub odbudową 7 mostów w Grzmiącej, rekultywację terenu przy ul. Częstochowskiej, nową drogę w Kolcach, wyremontowano kompleksowo dwie ulice w Głuszycy, powstał plac zabaw przy szkole nr 3, wybudowano nowy most w Głuszycy Górnej, zakupiono także nowy samochód ratowniczo – gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Z innych źródeł wykonano ponadto dwie nowe drogi transportu rolnego w Sierpnicy i Kolcach oraz wyremontowano świetlice wiejskie w Głuszycy Górnej i Kolcach.
- Pozyskane już na początku 2014 roku 500 tys. zł jest Gminie Głuszyca bardzo potrzebne, aby pomimo skromności własnego budżetu, kontynuować zadania inwestycyjne w zakresie logistyki dróg gminnych – dojazdów do posesji oraz hydrologii urządzeń wodnych – mówi burmistrz Alicja Ogorzelec.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group