• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Godz. 10:22
  • Imieniny: Adelajdy, Ady, Aleksandra, Dagmary, Konrada
  • Czytających: 2308
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kolejne dzikie wysypiska śmieci

Wiadomości: Wałbrzych/Szczawno Zdrój
Czwartek, 3 grudnia 2015, 11:26
Autor: red
Fot. użyczone
Napisał do nas Czytelnik, który zwrócił uwagę na stale powracający problem dzikich wysypisk śmieci.

„Dziś odkryłem kolejne wysypiska śmieci na Podzamczu i Szczawnie –Zdroju. Takiego czegoś jeszcze nie widziałem. To jest po prostu nie do wyobrażenia, że nikt z urzędników, ani straży miejskiej nie kontroluje tego. Zgłaszałem tę sprawę do Urzędu Miasta Szczawna-Zdroju 27 października i do tej pory nikt nie zaczął nic z tym robić. Sprawa jest też zgłoszona do Głównego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Środowiska oraz do Sanepidu”.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 3-12-2015 12:59
Niestety, strażnikom miejskim łatwiej postraszyć właściciela psa który biega po łące za miastem niż zobaczyć wysypiska śmieci np. przy i na byłym nasypie kolejowym. Od wielu miesięcy leżą śmieci wzdłuż tzw. ścieżki rowerowej i nikt się tym nie interesuje. Szkoda, to piękna, widokowa trasa nie tylko dla rowerzystów.
~kuba 3-12-2015 16:36
Dopóki nie ureguluje się łatwego, powszechnego przyjmowania, bez żadnych opłat, nawet od małych firm odpadów to tak będzie, bo tak łatwiej. Urzędnicy tworzą prawo sobie a ludzie sobie. Ja w lecie pojechałem z różnymi odpadami na punkt odbioru odpadów na ul. Bethowena. Część przyjęli, a część poradzili wrzucić do kubłów ale tak aby nikt nie wiedział, i tak zrobiłem. Baaardzo daleko nam do tego jak się to robi np. w Szwecji. Punkty odbioru odpadów powinny być dostępne na każdej dzielnicy i darmowe.
~Marek 3-12-2015 17:13
Ognisk w Szczawnie też nie wolno palić, a w parku liście i gałęzie palone były. A co tam urzędnikom wolno.
~emigrant 3-12-2015 19:52
Urzednicy gminni to jednak glupole.Placi sie im krocie a ci nawet nie sa w stanie od kilku lat zorganizowac latwego odbioru odpadow gabarytowych i innych w PSZOK-u na Behtowena. Tylko rzucaja ludziom klody pod nogi i sa efekty. Szczyt kretynstwa to likwidacja kublow na odpady organiczne. W lecie tak capi z kazdego kubla na odpady zmieszane ze nie mozna wytrzymac. I komu to przeszkadzalo skoro ludzie chetnie z nich korzystali?
~Damian 3-12-2015 23:19
Ludzie to bydlo - nawet w moim bloku ( 15 mieszkan) SWOI lokatorzy pija na korytarzu, zostawiaja smieci bo nie chce isc sie do smietnika itd... mam dosyc patologii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group