Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2495
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejne mieszkania komunalne powstaną przy Husarskiej

Niedziela, 20 listopada 2016, 13:12
Aktualizacja: 14:23
Autor: PAW
Wałbrzych: Kolejne mieszkania komunalne powstaną przy Husarskiej
Fot. Robert Bajek
Ruszyły roboty ziemne przy budowie dwóch budynków komunalnych przy ulicy Husarskiej.

Przy ulicy Husarskiej trwa budowa dwóch budynków komunalnych, gdzie powstaną 72 nowe mieszkania 2 i 3 pokojowe. Jeden z budynków będzie miał aż 7 pięter.
- Będą to mieszkania dla osób średnio zamożnych - mówi prezydent Roman Szełemej. - To efekt projektu "Nasz Nowy Dom". Otrzymaliśmy dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego, a zapotrzebowanie na nowe mieszkania wciąż w Wałbrzychu jest bardzo duże.

Mieszkania, które zostaną oddane do użytku, będą wyposażone w panele podłogowe, a kuchnia, łazienka będą też dostosowane dla osób starszych.
- Przed Świętami Bożego Narodzenia 2017 roku mieszkańcy otrzymają klucze do tych nowych mieszkań. Komisja opracuje regulamin i kryteria, jakie trzeba będzie spełnić, by dostać nowy lokal.

Kryteria te nie będą się znacząco różnić od tych z 2014 roku, kiedy przyznawano lokale komunalne na Jana Pawła II czy Staszica, ale jednak kilka zmian będzie, bowiem jak podkreśla Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego Ratusza, sytuacja mieszkaniowa w Wałbrzychu się znacząco zmieniła.

Kolejne nowe lokale będą budowane przy ulicy Paderewskiego. Łączny koszt tych inwestycji to około 12 milionów złotych, a dofinansowanie z BGK ma wynieść około 5 milionów złotych.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group