Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2676
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kolejne spotkania przewodników psów z dziećmi

Środa, 17 kwietnia 2019, 6:42
Aktualizacja: 9:30
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kolejne spotkania przewodników psów z dziećmi
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzych odwiedzili w poprzednim tygodniu dwie placówki oświatowe i kontynuują działania związane z promowaniem właściwego zachowania się dzieci w stosunku do obcych zwierząt, a także rozmawiają z najmłodszymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Tym razem przyszła pora na zajęcia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Wałbrzychu oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Jugowicach.

Dzięki przewodnikom psów i obecności czworonoga kolejne dzieci nauczyły się jak postępować w stosunku do zwierząt, których nie znają, a każdego dnia mogą napotkać na ulicach swoich miejscowości. Policjanci zaprezentowali jak w pewnym stopniu zneutralizować lub zapobiec pogryzieniu przez agresywnego psa. Pokazali także pozycję jaką należy przyjąć w sytuacji zagrożenia.

Funkcjonariusze w trakcie prelekcji w wałbrzyskiej placówce rozmawiali z dziećmi dodatkowo o zasadach właściwego spędzania czasu wolnego w domu oraz na podwórku, a także promowali zawód policjanta wśród najmłodszych. Mowa była także o ostrożności przy kontaktach z obcymi osobami i o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię.

W obu spotkaniach udział wzięło blisko 170 przedszkolaków oraz najmłodszych uczniów klas I-III. Podczas zajęć dodatkowo odbyły się specjalnie przygotowane dla dzieci pokazy tresury psa służbowego, a najmłodsi mogli chociaż przez chwilę zostać prawdziwymi policjantami.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group