Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4748
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Kolejne środki zewnętrzne pozyskane przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego

Czwartek, 17 sierpnia 2017, 14:45
Aktualizacja: 14:54
Autor: red
powiat wałbrzyski: Kolejne środki zewnętrzne pozyskane przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego
Fot. red
Decyzją Ministra Rozwoju i Finansów, powiat wałbrzyski otrzymał dofinansowanie w kwocie 236 tys. 320 zł na zadanie „Modernizacja odcinka drogi powiatowej nr 3389D w Strudze stanowiącej łącznik dróg wojewódzkich nr 375 i 376”, realizowane w ramach programu wieloletniego pn. „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.

- To kolejna dobra informacja dla mieszkańców naszego powiatu, ponieważ modernizacja infrastruktury drogowej służy poprawie bezpieczeństwa i podniesieniu komfortu podróżowania wszystkim korzystającym z tych dróg. W czerwcu otrzymaliśmy już 132 tys. 082 zł na to zadanie, a teraz pozyskaliśmy dodatkowe 236 tys. 320 zł. Jest to kolejny sukces kierowanego przeze mnie Zarządu Powiatu. Na początku kadencji obiecałem mieszkańcom „nową jakość” w powiecie wałbrzyskim i dotrzymuję danego słowa, a efekty naszej pracy widoczne są w każdej gminie powiatu wałbrzyskiego. Nie zwalniamy tempa inwestycji – mówi starosta Jacek Cichura.

Dodatkowo Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przychyliło się do wniosku Zarządu Powiatu o przeznaczenie części środków z rezerwy subwencji ogólnej przyznanej w czerwcu 2017 roku, a zaoszczędzonych przez powiat wałbrzyski dzięki korzystnemu rozstrzygnięciu przetargu na przebudowę obiektu mostowego w Sierpnicy. Ministerstwo zgodziło się, by zaoszczędzone środki w kwocie 68 tys. 623 zł zostały wykorzystane przez powiat wałbrzyski na dofinansowanie przebudowy kolejnego mostu w miejscowości Sierpnica.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group