Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4127
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejny piesek czeka na adopcję

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 6:49
Autor: red
Wałbrzych: Kolejny piesek czeka na adopcję
Fot. użyczone
Basia, Basieńka synonim delikatności, subtelności i ogromnego smutku.

Basia ma ok 11 lat. Niby nic nowego - kolejna starowinka, która albo była niechcianą częścią spadku, albo najzwyczajniej się znudziła. Niby nie powinno nas to już dziwić, niby powinniśmy przywyknąć - pozbywanie się starszych psiaków to tak częsta
praktyka.... jednak się nie da. Nie da się pogodzić z ogromem niesprawiedliwości spotykających te staruszki, nie da się zapomnieć ich oczu. Bijącej z nich krzywdy, poczucia odrzucenia. niezrozumienia sytuacji, przerażenia, niedowierzania. Wszystko to widać właśnie w ich oczach. Wzrok Basi przeszywa do głębi. To spojrzenie, gdy wychodzisz z jej bosku, gdy odchodzisz od krat, odwracasz się i po prostu idziesz dalej.... jakby wcale jej tam nie było, jakby nie cierpiała w samotności, jakby nie chciała być po prostu kochana i potrzebna.... tak jakby za każdym razem Twoje odejście na nowo łamało jej serce, jakby za każdym razem, gdy zostaje sama znów traciła wiarę w ludzi, w to, że kiedyś jeszcze będzie lepiej, że nie przyjdzie jej umrzeć w towarzystwie jedynie obojętności i pogardy - pogardy dla starego, nikomu już niepotrzebnego zwykłego "kundla" (nie cierpimy tego słowa, ale wydaje się, że tak właśnie myśli większość).

Jaka jest Basia? Przede wszystkim niezwykle smutna. W boksie, smutek, to to co widać u niej najbardziej. Poza tym delikatna, nie narzucająca się, zrezygnowana, nieśmiało prosząca o choć odrobinę uwagi. Wydaje się bardzo łagodna i subtelna. Czego potrzebuje? Tak naprawdę bardzo niewiele. Domu. Domu i człowieka. Po prostu. Żadnych złotych klamek, żadnych luksusów, najwygodniejszych na świecie poduch. Jedynie miłości i opieki.

Basia z utęsknieniem czeka na kogoś, kto nie uważa starszych psiaków za niepotrzebne i "zużyte", kogoś kto dostrzega urok siwego pyszczka. Czeka na kogoś, kto nie myśli - "nie wezmę starego psa, bo niedługo odejdzie i jak ja biedny to przeżyję", myśli
natomiast "warto adoptować starsze psiaki, bo właśnie one mają najmniejsze szanse i najmniej czasu, by jeszcze zaznać szczęścia".
Czy znajdzie się ktoś taki???

Kontakt w sprawie adopcji suni: 793850080.

(TEKST ZESPOŁU - ADOPTUJ PSIAKA WAŁBRZYCH)

Kontakt ze schroniskiem pod nr telefonu: 74 842 42 23.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group