Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4071
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Kolejny zmasakrowany kot

Niedziela, 4 września 2022, 8:05
Aktualizacja: 9:37
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Kolejny zmasakrowany kot
Fot. Fundacja Na Pomoc Zwierzętom
W Boguszowie–Gorcach doszło do kolejnego bestialskiego ataku na wolnożyjące koty.
- Czym sobie to kociątko zasłużyło na takie coś? - pyta pani Janina z Fundacji Na Pomoc Zwierzętom. - Kotek z Krakowskiego Osiedla urodził się tam jako kotek wolnożyjący, tam mieszkał w przydomowych ogródkach, razem ze swoim rodzeństwem i jak zwykle komuś to przeszkadzało. Kotek został kilka dni temu skopany, tak mocno że pękła mu przepona, jelita przemieściły się do klatki piersiowej. Nie wiem jakim cudem ,ale kotek nadal żyje. Zawiozłam go do kliniki. Doktorzy zawalczą o jego życie,

To nie pierwszy przykład ataku na wolnożyjące koty w tej dzielnicy Boguszowa.

Wraz z wolontariuszami Fundacji Na Pomoc Zwierzętom apelujemy do władz miasta i Policji w Boguszowie, by podjęły konkretne i skuteczne kroki w tym zakresie.

- Ile jeszcze otrutych, pobitych, z obcięta głową, zakopanych żywcem kotów czeka taka smutna przyszłość? - pytają członkowie Fundacji. - Użytkownicy ogródków działkowych myślą, że są panami wszechświata i chyba zapomnieli, że użytkowanie ogródków ma się odbywać zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Prawo to ustawy, a ustawa o ochronie zwierząt wyraźnie mówi, że znęcanie się nad zwierzęciem jest przestępstwem. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem, jak to miało miejsce w przypadku tych zwierząt, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
3%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
9%
Smuci
20
59%
Złości
9
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group