• Środa, 11 grudnia 2019
  • Godz. 12:41
  • Imieniny: Damazego, Waldemara
  • Czytających: 2666
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Komisariat Policji II wyremontowany

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 16 grudnia 2015, 15:13
Aktualizacja: Czwartek, 17 grudnia 2015, 11:14
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Z udziałem przedstawicieli władz miasta, władz powiatu, przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji, duchowieństwa i orkiestry dętej odbyła się dzisiaj oficjalna prezentacja Komisariatu Policji II w Wałbrzychu po trwającym ponad 3 lata remoncie. Koszt tej inwestycji to blisko 5 milionów złotych.

- To dla nas bardzo ważny moment. Kilka lat temu rozpoczęliśmy program dostosowania komisariatów do rzeczywistych potrzeb zarówno mieszkańców miasta jak i służby. Ten proces jest ciągły. Dzisiejsza uroczystość jest ważnym momentem w realizacji tego programu. Godne warunki pracy dla policjantów i możliwości obsługiwania mieszkańców to ważny element, ale również ważne jest to, że jest to element rewitalizacji Wałbrzycha, Nowego Miasta - powiedział Prezydent Roman Szełemej.

Komisariat Policji II przy ulicy Psie Pole w Wałbrzychu swoimi działaniami obejmuje takie dzielnice jak Podgórze, Śródmieście, Nowe Miasto, Stary Zdrój, Sobięcin. Remont budynku rozpoczął się w lipcu 2012 r. Prace remontowe objęły między innymi wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, wymianę instalacji centralnego ogrzewania i instalacji wodno-kanalizacyjnej, remont wszystkich pomieszczeń, ocieplenie i odwodnienie całego budynku, remont infrastruktury przyległej do budynku, utworzenie poczekalni dla petentów, montaż windy dla osób niepełnosprawnych i stworzenie punktu recepcyjnego. Remont miał na celu polepszenie warunków obsługi obywateli oraz podniesienie standardu pracy policjantów i pracowników cywilnych. Całkowity koszt remontu to kwota 4 725 000 złotych, z czego kwota 4 075 000 złotych pochodziła ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a kwota 650 000 złotych ze środków Urzędu Miasta w Wałbrzychu.

- Nakład pracy i środków był niesamowity. Dzisiaj jesteśmy w nowoczesnym obiekcie, który połączył zabytkowość tego budynku z jego funkcjonalnością dla instytucji ważnej dla życia społecznego. Przyjmujemy mnóstwo interesantów w swoich progach i w związku z tym chcielibyśmy, żeby ci ludzie czuli się dobrze. Przychodzą do nas ludzie w dramatycznych sytuacjach, to nie są koleżeńskie wizyty, to są wizyty ludzi, którzy potrzebują pomocy od policji, a my chcemy tej pomocy im udzielać nie tylko poprzez nasz wysoki poziom jakości zadania, ale też w godnych, ludzkich warunkach tych ludzi przyjmować - powiedział Andrzej Basztura - komendant wałbrzyskiej policji.

Zakończenie remontu Komisariatu Policji II w Wałbrzychu to nie jedyny powód do dzisiejszego policyjnego świętowania. Wałbrzyscy policjanci otrzymali nowy samochód terenowy, który posiada funkcję transportu ciężkich przedmiotów. Jego ładowność wynosi blisko tonę. Samochód będzie wykorzystywany głównie przez zespół techników kryminalistyki, ale również znajdzie zastosowanie przy poszukiwaniu osób zaginionych w trudnym, górzystym terenie. W tym miejscu warto zaznaczyć, że Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu rozważa doposażenie wałbrzyskich policjantów w samochód o podobnym przeznaczeniu, zawierającym dodatkowo kamery termowizyjne, co znacznie ułatwi poszukiwania zaginionych osób. Istotne jest również to, że w tym tygodniu powinien zostać przedstawiony wykonawca, który zrealizuje projekt budowy Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Nowy komisariat oprócz sporej części Wałbrzycha będzie również obsługiwał Szczawno-Zdrój.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Pies 16-12-2015 17:50
Sami mundurowi prawie ,nawet kler byl jak zawsze ;)
~MO 16-12-2015 18:06
Najpierw głos powinien zabrać Komendant a nie prezydent. To jest komisariat ,który podlega Panu Baszturze.Prezydent to w tym wypadku kwiatek do kożucha.On się wszędzie wpi.......oli
~Kapo 16-12-2015 22:12
Te "MO" a ty wyznawcą PiSu jestes?
~antykleryk 16-12-2015 22:58
Proszę o jeden logiczny argument by na każdą uroczystość zapraszać księży i niepodważalny ,by było ich aż trzech!
~jaro58 17-12-2015 5:10
Policja ,jest potrzebna .Mają lepsze warunki pracy,bardzo dobrze.Ale co to za cud że w ciągu trzech lat wyremontowano budynek? I jeszcze moi zakłamani ulubieńcy,potrzebują święconych pałek by nawracać na JEDYNĄ SŁUSZNĄ WIARĘ. Klechostwo ma swoje kościoły i plebanie i niech tam oszukuje swoje zagubione owieczki.
~mieszkaniec2 17-12-2015 9:14
Czy trzeba było zamykać ulice ?
~ło matko! 17-12-2015 9:42
Zamknęli ulicę Psie Pole, zablokowali parkingi na dobę, co to za uroczystość, oddanie budynku po remoncie? Niedługo otwarcie szaletu na Nowym Mieście, też będzie przecinanie wstęgi? Chyba z papieru toaletowego?
~wstyd! 17-12-2015 10:57
Jedyny realny pożytek z imprezy, to ścięcie spróchniałego drzewa na skwerku przed komisariatem, chyba zeby sie nie przewróciło na orkiestrę? O tym drzewie pisałem do MZUK dwukrotnie: rok temu, październik, 2014 i ponowiłem czerwiec 2015. Jak grochem o ścianę, żadnej reakcji. Ale wczoraj dokonali wizji lokalnej i na chybcika ścięli. To jest żenada, takie drzewo w Szczawnie zabiło dziecko, a to też by padło na plac zabaw na skwerku. Prezydent powinien ukarać winnych.
~benkmen 17-12-2015 11:44
W anclu nie ma krzyżą.Dlaczego?
~olo 17-12-2015 18:09
zapomniano dodać że otwarto jeden budnek zamykając inne dwa. Podgórze i Śródmieście dziękują panu Błążnikowi i panu Szełeme
~truten 18-12-2015 9:29
zastaw sie a nie daj się , bieda az piszczy a tu wszystko na pokaz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group