Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3509
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Komitet Ratujmy Kobiety reaktywowany

Piątek, 14 lipca 2017, 14:11
Aktualizacja: Sobota, 15 lipca 2017, 10:26
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Komitet Ratujmy Kobiety reaktywowany
Fot. Robert Bajek
Na wałbrzyskim Placu Magistrackim odbyła się dzisiaj konferencja prasowa, dotycząca reaktywacji Komitetu Ratujmy Kobiety 2017, na czele którego stoi Barbara Nowacka.

Jak podkreślają organizatorzy, reaktywacja Komitetu Ratujmy Kobiety 2017 jest następstwem zapowiedzi i prób ograniczenia praw kobiet, polegających między innymi na ograniczeniu dostępu do aborcji ze względu na wady płodu. Komitet Ratujmy Kobiety 2017 domaga się między innymi liberalizacji przepisów dotyczących aborcji, bezpłatnej antykoncepcji i edukacji seksualnej w szkołach. W tej sprawie Komitet przygotował projekt inicjatywy ustawodawczej.

- W dniu wczorajszym złożyliśmy w Kancelarii Sejmu 1000 podpisów, wymaganych do rejestracji komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. W przeciągu dwóch tygodni dostaniemy od Marszałka Sejmu decyzję - mam nadzieję, że Marszałek Sejmu podpatrzy Prezydenta Dudę i wszystko szybko podpisze i będziemy mogli zacząć zbiórkę podpisów pod inicjatywą ustawodawczą. W ubiegłym roku zebraliśmy 250 tysięcy podpisów, w tym liczymy, że uda nam się zebrać minimum milion podpisów - powiedział Mateusz Rembacher, lider Stowarzyszenia Inicjatywa Polska na Dolnym Śląsku.

Po pozytywnej decyzji Marszałka Sejmu Komitet będzie miał 3 miesiące na zebranie minimum 100 tysięcy podpisów, wymaganych do złożenia inicjatywy ustawodawczej. Po złożeniu inicjatywy o jej dalszych losach zadecyduje Sejm.

- Projekt zakłada zmianę polityki nie tylko związanej z aborcją, ale też z wychowaniem seksualnym, z edukacją seksualną, zakłada między innymi legalną aborcję do 12 tygodnia życia, bezpłatny dostęp do antykoncepcji, legalny i bezpośredni dostęp do pigułki "Dzień po", a także zakaz prowadzenia manifestacji i prowadzenia happeningów związanych z obroną życia poczętego w odległości 100 metrów od szpitali - powiedziała Małgorzata Beślerzewska, Koordynatorka Stowarzyszenia Inicjatywa Polska w Wałbrzychu.

Warto zaznaczyć, że Komitet Ratujmy Kobiety wspierają przedstawiciele różnych ugrupowań, organizacji, stronnictw i partii, wśród których można wymienić między innymi Fundację Izabeli Jarugi-Nowackiej, Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Fundację im. Kazimierza Łyszczyńskiego, Partię Zielonych, Partię Razem, Inicjatywę Feministyczną, Marsz Godności, Dziewuchy Dziewuchom i oczywiście Stowarzyszenie Inicjatywa Polska, którego liderką jest Barbara Nowacka.

- Bardzo się cieszę, że mogę współtworzyć ten projekt. Partia Razem od samego początku działała na rzecz praw kobiet. Mam nadzieję, że uda nam się zebrać jak największą liczbę podpisów i wierzę w to, że razem damy radę - powiedział Patryk Piekaj, reprezentujący Partię Razem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (72) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group