Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4293
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Komunalnik zastąpi Albę

Środa, 5 października 2016, 11:14
Autor: PAW
Wałbrzych: Komunalnik zastąpi Albę
Fot. PAW
We wrześniu został rozstrzygnięty przetarg na wywóz odpadów z Wałbrzycha.

Dotychczasową firmę zajmująca się wywozem śmieci, a więc Albę zastąpi firma Komunalnik z Opolszczyzny. Przetarg został rozstrzygnięty i ma obowiązywać przez 3 lata.

W niektórych mediach pojawiły się dość niepokojące informacje na temat rzetelności firmy Komunalnik. Dodatkowo Alba zaskarżyła wyniki przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej nie rozumie jednak całego zamieszania.
- Dotychczas usługi świadczyła Alba, ale w przetargu firma Komunalnik zaproponowała cenę o 17 milionów niższą – tłumaczy prezydent. - Ja mam dobrą opinię na temat tej firmy i wierzę, że wywóz śmieci z Wałbrzycha będzie realizowany zgodnie z umową. Alba podejmuje działania, by unieważnić przetarg. To moim zdaniem desperackie próby . Ta różnica w cenach tych dwóch firm jest astronomiczna i ma olbrzymie znaczenie dla miejskiego budżetu.

Zadanie zatytułowane: „Świadczenie usług związanych z odbieraniem i zagospodarowaniem lub odbieraniem odpadów komunalnych pochodzących z terenu wszystkich nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi zlokalizowanych w I i II Sektorze odbierania odpadów komunalnych na terenie Miasta Wałbrzycha”.

Zadanie 1: Komunalnik – 8,8 mln zł / Alba – 15, 3 mln zł
Zadanie 2: Komunalnik – 13 mln zł / Alba – 23,5 mln zł

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group