Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3638
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koncert Ani Wyszkoni w 9 Fali – bilety rozlosowane

Piątek, 23 kwietnia 2010, 12:58
Aktualizacja: 12:59
Autor: red
Wałbrzych: Koncert Ani Wyszkoni w 9 Fali – bilety rozlosowane
Fot. organizatorzy
Już dziś o godzinie 21.00 w wałbrzyskim Klubie Muzycznym 9 Fala zaprezentuje się Ania Wyszkoni. My rozstrzygnęliśmy nasz konkurs, w którym nagrodą była podwójna wejściówka na to wydarzenie muzyczne.

Ania Wyszkoni śpiewaniem zainteresowała się już w dzieciństwie. W 1996 została wokalistką zespołu Łzy. W tym samym roku zespół wydał kasetę demo, z której piosenki były emitowane na antenie kilku lokalnych rozgłośni radiowych. Pierwszym solowym sukcesem Anny Wyszkoni było zajęcie I miejsca, zdobycie dwóch wyróżnień sponsorów oraz Nagrody Publiczności na Festiwalu Wokalnym w Wyszkowie. W 1998 roku ukazała się debiutancka płyta Łez pt. „Słońce”.

Kariera medialna Anny Wyszkoni rozpoczęła się wraz ze zdobyciem Grand Prix na festiwalu Gama w Radomiu w 1999 roku. Została tam zauważona przez Elżbietę Skrętkowską i zaproszona do programu „Szansa na sukces”, który wygrała w marcu 2000 roku śpiewając piosenkę „Długość dźwięku samotności” z repertuaru grupy Myslovitz. Zdobyła też nagrodę dla najlepszej wokalistki na festiwalu „Po-Graj” w Opolu, gdzie występowała już wspólnie z grupą Łzy.

Wydany w 2001 roku drugi album zespołu Łzy pt. „W związku z samotnością”, dzięki takim utworom, jak „Agnieszka już dawno…” czy „Narcyz się nazywam” osiągnął duży sukces, zdobywając status platynowej płyty (ponad 150 tys. sprzedanych egzemplarzy). Ten album przyniósł Ani oraz zespołowi Łzy ogólnopolską popularność. Wkrótce wraz z grupą otrzymała Nagrodę Publiczności w konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za piosenkę „Oczy szeroko zamknięte”. Album „Nie czekaj na jutro” również uzyskał status płyty platynowej (ponad 80 tys. sprzedanego nakładu). W styczniu 2004 Łzy zajęły II miejsce w Krajowym Finale Konkursu Eurowizja 2004, a także II miejsce w plebiscycie Telekamery (w kategorii Muzyka). Podczas Festiwalu w Opolu, w czerwcu 2004, zespół zdobył dwie Superjedynki – za Przebój Roku („Oczy szeroko zamknięte”) oraz jako Zespół Roku. W tym samym roku oraz w tych samych kategoriach, czytelnicy Popcornu przyznali Łzom dwa Mikrofony Popcornu.

W 2006 roku Anna Wyszkoni wraz z ze swoim zespołem obchodziła dziesięciolecie kariery artystycznej. Z tej okazji ukazała się kompilacja utworów pt. „The Best of 1996-2006”, a także pierwsze DVD dokumentujące wydarzenia z dziesięcioletniej historii Łez.

23 sierpnia 2008 walczyła w Sopocie o Bursztynowego Słowika razem z zespołem Video, z którym nagrała piosenkę „Soft”. Stała się ona dość dużym sukcesem i trafiła na pierwszy album Video, zatytułowany „Video gra”. 27 kwietnia 2009 nastąpiła premiera utworu pt. „Czy ten pan i pani”, promującego solowy album „Pan i Pani” (ukazał się on 29 czerwca). 12 czerwca za ten utwór wokalistka zdobyła II nagrodę w konkursie premier na 46. KFPP w Opolu. Na tym samym festiwalu została uhonorowana nagrodą Fotoreporterów i Dziennikarzy. Kolejnym singlem promującym płytę została piosenka „Z ciszą pośród czterech ścian”. Jego oficjalna radiowa premiera nastąpiła 7 września, stał się on dużym hitem na listach przebojów. Trzecim singlem z płyty „Pan i Pani” jest utwór pt. „Lampa i sofa”.

25 lutego 2010 wygrała statuetkę VIVY Comet w kategorii Dzwonek Roku („Czy ten pan i pani”) oraz zaśpiewała nominowaną piosenkę i utwór „Muzyki Moc”, nagrany z innymi wokalistami związanymi z VIVĄ.

My wśród naszych czytelników rozlosowaliśmy nagrodę w postaci podwójnej wejściówki na koncert Ani Wyszkoni. Wystarczyło wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć na pytanie, które brzmiało: Czy Ania Wyszkoni śpiewała w zespole Ich Troje?

Prawidłowa odpowiedź brzmi – NIE.

Wśród osób, które udzieliły takiej właśnie odpowiedzi, rozlosowaliśmy nagrodę. Szczęście dopisało tym razem Monice Downar. Gratulujemy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group