Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3681
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert bluesowy Steve Wilkinson & „Tres Hombres”

Wiadomości: J
Piątek, 19 kwietnia 2013, 11:39
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
18 kwietnia w Pawilonie Zdrojowym w Jedlinie–Zdroju odbył się koncert zespołu „Tres Hombres”. Jako solista wystąpił w nim amerykański wokalista Steve Wilkinson. Koncert odbył się w ramach cyklu „Krajobrazy dźwiękiem malowane”.

Zespół „Tres Hombres” to bluesowo-rockowe trio. Muzycy wchodzący w skład tego zespołu supportowali gwiazdy polskiej sceny rockowej takie jak Dżem, TSA, Lady Pank czy Kukiz. Wystąpili na większości ważnych festiwali w Polsce, na przykład Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Suwałki Blues Festival, Gdynia Blues Festival, Zakrzewa Blues Express i Piknik Country w Mrągowie. Towarzyszą Wilkinsonowi podczas jego tournee po Polsce.

Urodzony w Nowym Jorku Steve Wilkinson współpracował i dokonywał nagrań z takimi muzykami jak Keith Moon, Debbie Harry, Mitch Mitchell czy Paul McCartney. W Europie współpracował z najlepszymi lokalnymi muzykami we Włoszech, Niemczech i Holandii. Steve Wilkinson jest znakomitym wokalistą, gra również na harmonijce ustnej, gitarze i perkusji. Jego ulubionymi gatunkami muzycznymi jest blues, jazz a także soul.

Miłośnicy bluesa, którzy zdecydowali się odwiedzić wczoraj Pawilon Zdrojowy w Jedlinie-Zdroju i wysłuchać koncertu mogą czuć się zadowoleni, ponieważ otrzymali sporą dawkę bluesa w bardzo dobrym wykonaniu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group