Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koncert Happysad w Hotelu Maria

Czwartek, 31 marca 2011, 15:43
Aktualizacja: Środa, 6 kwietnia 2011, 20:13
Autor: red
Wałbrzych: Koncert Happysad w Hotelu Maria
Fot. organizatorzy
Agencja Koncertowa Aplauz z Wałbrzycha jest organizatorem koncertu zespołu Happysad. Koncert odbędzie się 8 kwietnia w Hotelu Maria.

W piątek 8 kwietnia o godzinie 19.00 w Hotelu Maria wystąpi zespół Happysad. Koncert organizuje Agencja Koncertowa Aplauz z Wałbrzycha.

Happysad jest zespołem rockowym, który został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Jednak już wcześniej muzycy zespołu grali razem. Od 1995 roku pod nazwą HCKF (Hard Core’owe Kółko Filozoficzne), a od roku 1997 został przemianowany na Happy Sad Generation. Nazwa happysad uformowała się dopiero w 2002 roku, kiedy to wybrane zostało także logo grupy i nagrane zostało pierwsze Demo z materiałem, który później znalazł się na płycie Wszystko jedno

Muzyka happysad to regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Zespół ma na koncie ponad 300 koncertów w całym kraju. W lipcu 2004 nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”. Singlowy utwór promujący tę płytę „Zanim pójdę” spędził 33 tygodnie na Liście Przebojów Trójki prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego.

W kwietniu 2007 magazyn Teraz Rock umieścił płytę „Wszystko jedno” wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. W październiku 2005 ukazał się drugi album zatytułowany „Podróże z i pod prąd”, świetnie przyjęty przez publiczność tłumnie wypełniającą sale podczas koncertów trasy promocyjnej. Płyta została doceniona także przez krytyków muzycznych – wg magazynu Teraz Rock plasuje się wśród najlepszych polskich albumów 2005 roku.

W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty – Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński. 1 września 2007 podczas organizowanego corocznie przez zespół happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”. Nagrań dokonano w Studiu S4 Polskiego Radia oraz Słabym Studiu SP Records (kwiecień-czerwiec 2007). Producentem i realizatorem nagrań jest Leszek Kamiński. W nagraniu gościnnie udział wzięli: Janusz Zdunek (m.in. Kult) – trąbka oraz Marcin Świderski – klawisze. W połowie września album „Nieprzygoda” zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce.

21 czerwca 2008 zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Mystic Production na pierwszą w dorobku grupy koncertową płytę DVD. Znalazł się na niej koncert, który został zarejestrowany podczas jesiennej trasy koncertowej „długa droga tour”, 4. października, w krakowskim klubie Studio. Koncertowe wydawnictwo happysad „na żywo w STUDIO” zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008.

Organizatorem koncertu jest Agencja Koncertowa Aplauz z Wałbrzycha. Koncert zespołu Happysad miał się odbyć w Wałbrzychu w listopadzie ubiegłego roku, ale ze względu na chorobę jednego z muzyków, koncert został wówczas odwołany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group