Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4548
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno Zdrój: Koncert Łady Gorpienko „Pieśni Bułata Okudżawy”

Środa, 10 października 2012, 6:17
Autor: organizatorzy
Szczawno Zdrój: Koncert  Łady Gorpienko „Pieśni Bułata Okudżawy”
Fot. użyczone
14 października w Teatrze Zdrojowym odbędzie się niezwykły koncert gwiazdy krakowskiego kabaretu Loch Camelot – Łady Gorpienko, zatytułowany „Pieśni Bułata Okudżawy”.

Łada Gorpienko to nie tylko utalentowana piosenkarka, lecz również aktorka, poetka i choreograf. Znana jest przede wszystkim z wyjątkowej i niepowtarzalnej interpretacji oryginalnych pieśni ukraińskich, które znalazły się na jej pierwszej płycie pt. „Ukraina”. Współpracowała z wybitnymi polskimi kompozytorami m.in. z Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Zygmuntem Koniecznym, Ewą Kornecką.

Wystąpiła w filmie Jerzego Hoffmana „Ogniem i mieczem” – w roli ukraińskiej pieśniarki oraz w serialach „Dom”, „Na dobre i na złe”. Regularnie występowała w popularnym programie telewizyjnym „Spotkanie z balladą”. Koncertowała w Polsce, Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Jej koncerty poświęcone twórczości Bułata Okudżawy to istne perełki, podczas których artystka nie tylko pięknie interpretuje jego pieśni, lecz również ciekawie i wzruszająco o nich opowiada. Na scenie towarzyszy jej gitarzysta Grzegorz Gryboś.

Koncert w Teatrze Zdrojowym zapowiada się zatem niebywale interesująco. Zapraszamy 14 października (niedziela) o godz. 19:00. Bilety w cenie: 30,00 zł można nabyć w biurze Teatru oraz restauracji „Bohema”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group