Środa, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 3605
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koncert Nocnej Zmiany Bluesa – BILETY ROZLOSOWANE

Sobota, 20 marca 2010, 18:37
Aktualizacja: 18:38
Autor: red
Wałbrzych: Koncert Nocnej Zmiany Bluesa – BILETY ROZLOSOWANE
Fot. organizatorzy
Już dziś o godzinie 21.00 w wałbrzyskim Klubie Muzycznym 9 Fala zagra zespół Nocna Zmiana Bluesa.

Nocna Zmiana Bluesa ma na koncie siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B.B.Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Ponad dwa tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie a nawet w Zimbabwe!

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”

Nocna Zmiana Bluesa to już klasyka! Świadczą o tym m.in. hasła w encyklopediach muzycznych, CD z serii „Złota kolekcja” wydawnictwa EMI Poland , występy w programach TVP jak m.in. „Szansa na sukces” i wielu innych.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym www.rdc.pl i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”! Od dwóch kadencji jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego oraz wiceprezesem Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych

Wśród osób, które wzięły udział w naszym konkursie, rozlosowaliśmy nagrodę w postaci podwójnej wejściówki na koncert Nocnej Zmiany Bluesa. Wystarczyło odpowiedzieć na pytanie, które brzmiało: Czy Sławomir Wierzcholski jest członkiem grupy Nocna Zmiana Bluesa?

Oczywiście prawidłowa odpowiedź brzmi TAK. Tym razem nagroda trafiła do Magdaleny Sadowskiej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group