Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3763
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koncert Nocnej Zmiany Bluesa – BILETY ROZLOSOWANE

Sobota, 20 marca 2010, 18:37
Aktualizacja: 18:38
Autor: red
Wałbrzych: Koncert Nocnej Zmiany Bluesa – BILETY ROZLOSOWANE
Fot. organizatorzy
Już dziś o godzinie 21.00 w wałbrzyskim Klubie Muzycznym 9 Fala zagra zespół Nocna Zmiana Bluesa.

Nocna Zmiana Bluesa ma na koncie siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B.B.Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Ponad dwa tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie a nawet w Zimbabwe!

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”

Nocna Zmiana Bluesa to już klasyka! Świadczą o tym m.in. hasła w encyklopediach muzycznych, CD z serii „Złota kolekcja” wydawnictwa EMI Poland , występy w programach TVP jak m.in. „Szansa na sukces” i wielu innych.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym www.rdc.pl i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”! Od dwóch kadencji jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego oraz wiceprezesem Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych

Wśród osób, które wzięły udział w naszym konkursie, rozlosowaliśmy nagrodę w postaci podwójnej wejściówki na koncert Nocnej Zmiany Bluesa. Wystarczyło odpowiedzieć na pytanie, które brzmiało: Czy Sławomir Wierzcholski jest członkiem grupy Nocna Zmiana Bluesa?

Oczywiście prawidłowa odpowiedź brzmi TAK. Tym razem nagroda trafiła do Magdaleny Sadowskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group