Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 2705
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Koncert Noworoczny w gminie Czarny Bór

Środa, 5 lutego 2014, 10:45
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:45
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Koncert Noworoczny w gminie Czarny Bór
Fot. UG Czarny Bór
Już po raz kolejny w gminie Czarny Bór odbył się uroczysty Koncert Noworoczny.

Tegoroczną gwiazdą wieczoru była orkiestra dęta Zakładów Górniczych „Rudna" z Polkowic. Przybyła, ponad 30-osobowa grupa, w strojach górniczych doskonale zaprezentowała się czarnoborskiej publiczności.

Koncert Noworoczny rozpoczął występ uczennic gimnazjum, które rytmicznymi piosenkami rozruszały widownię. Uczestnikom imprezy przybliżono historię orkiestry, która w tym roku obchodzi Jubileusz 40-lecia działalności, by ostatecznie zaprosić do wysłuchania koncertu. Muzycy z pełnym profesjonalizmem pod batutą kapelmistrza Edwarda Dudka wykonywali kolejne utwory rozgrzewając w styczniowy wieczór mieszkańców gminy. Występ orkiestry spotkał się z dużym entuzjazmem ze strony odbiorców i nagrodzony został gromkimi brawami.

Następnie w przerwie przedszkolaki odśpiewały piosenkę Nowy Roczek, a wójt gminy złożył noworoczne życzenia i podsumował działania inwestycyjno-społeczne wykonane na terenie gminy w 2013 roku oraz przedstawił plany na najbliższą przyszłość. Punktem kulminacyjnym wieczoru stał się występ mieszkanki Borówna - Joanny Janik, która przepięknie wykonała polskie szlagiery Maryli Rodowicz i Edyty Geppert wzbudzając podziw słuchaczy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group