Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4666
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koncert z licytacji WOŚP w wałbrzyskiej filharmonii

Poniedziałek, 13 maja 2024, 8:36
Aktualizacja: 11:07
Autor: red
Wałbrzych: Koncert z licytacji WOŚP w wałbrzyskiej filharmonii
Fot. organizatorzy
Podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Filharmonia Sudecka im. J. Wiłkomirskiego w Wałbrzychu przekazała na aukcję voucher na poprowadzenie swojej Orkiestry Symfonicznej w roli dyrygenta. Wylicytował go Maurycy Rapacz, tegoroczny maturzysta z Legnicy. Voucher zostanie zrealizowany w najbliższy piątek 17 maja o godzinie 19:00 – Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Maurycego Rapacza wykona uwerturę „Coriolan” Ludwiga van Beethovena.

Piątkowy koncert zatytułowany „Szymanowski plays Szymanowski” ukaże witalność polskiej muzyki nie tylko za sprawą maturzysty w roli dyrygenta. Jego repertuar stanowić będą w większości kompozycje rodzimych kompozytorów, w tym dwie autorstwa Michała Ziółkowskiego, który pomimo młodego wieku (ur. 1991) zyskał już duże uznanie krytyków i publiczności za swoją twórczość, określaną mianem „intrygująco pięknej”. Wałbrzyska publiczność miała okazję uczestniczyć w prawykonaniu jego utworu „Pavana a Tarantella” we wrześniu 2022 r. Znajdzie się on również w programie najbliższego koncertu.

Jako solista wystąpi Michał Szymanowski, laureat III nagrody Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej, uważany za jednego z najbardziej obiecujących polskich pianistów młodego pokolenia. Dotychczas koncertował między innymi w Pałacu Narodów ONZ w Genewie, w Auli Pawła VI w Watykanie (koncert dla Benedykta XVI), w Belwederze dla prezydenta Polski oraz w wielu filharmoniach na całym świecie. W Wałbrzychu wykona IV Symfonię koncertującą na fortepian i orkiestrę Karola Szymanowskiego. Dyrygentem zasadniczej części koncertu będzie Jan Bielak, również reprezentant młodego pokolenia, którego występ odbędzie się w ramach programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent-rezydent”, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncert „Szymanowski plays Szymanowski” nie będzie jedyną propozycją Filharmonii Sudeckiej na najbliższy weekend. W sobotę jej salę koncertową powinni odwiedzić miłośnicy muzyki kameralnej, o godzinie 18:00 rozpocznie się koncert „Barokowe miraże”. Na estradzie wystąpią doskonale znani wałbrzyskiej publiczności muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej: Ildiko Juhasz (flet), Cezary Futyma (obój), Alicja Korpal-Karasiewicz (fagot), Anna Osowska-Kud (skrzypce), Wojciech Kud (wiolonczela) i Kamil Grabowski (basso continuo). Będzie to koncert poświęcony muzyce barokowej, w repertuarze znajdą się utwory: A. Vivaldiego, J. Ch. Bacha, G. F. Telemanna.

WEEKEND W FILHARMONII SUDECKIEJ

17.05.2024, piątek, godz. 19:00
Koncert symfoniczny – Szymanowski plays Szymanowski

Wałbrzych, Filharmonia Sudecka
Program:
Michał Ziółkowski The Black Swan
Michał Ziółkowski Pavana a Tarantella
Karol Szymanowski IV Symfonia koncertująca na fortepian i orkiestrę
Mieczysław Karłowicz Symfonia e-moll Odrodzenie
Ludwig van Beethoven Uwertura Coriolan

Wykonawcy:
Jan Bielak – dyrygent
Maurycy Rapacz – dyrygent
Michał Szymanowski – fortepian (Laureat III nagrody Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej)
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej

Bilety: 50 / 30 zł

18.05. 2024, sobota, godz. 18:00
Koncert kameralny – Barokowe miraże

Wałbrzych, Filharmonia Sudecka
Program:
Antonio Vivaldi Koncert g-moll i Koncert C-dur
Johann Christian Bach Quintet D-dur
Georg Friedrich Telemann Sonata e-moll

Wykonawcy:
Ildiko Juhasz – flet
Cezary Futyma – obój
Alicja Korpal-Karasiewicz – fagot
Anna Osowska-Kud – skrzypce
Wojciech Kud – wiolonczela
Kamil Grabowski – basso continuo
Bilety: 30 / 20 zł

Bilety dostępne są w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej oraz w bileterii online: https://bilety.filharmoniasudecka.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
75%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group