Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 3387
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert zespołu „Cisza Jak Ta”

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 26 listopada 2012, 6:20
Aktualizacja: Wtorek, 27 listopada 2012, 7:52
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Sobotni wieczór mieszkańcy i goście Pałacu Jedlinka w Jedlinie Zdroju zapamiętają na długo. Niezapomnianych wrażeń w malowniczej scenerii zabytkowych sal pałacowych dostarczył koncert zespołu „Cisza Jak Ta”.

Niezwykle melodyjne piosenki do słów takich twórców jak Agnieszka Osiecka, Bolesław Leśmian, Jonasz Kofta, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, a także własnych tekstów wzbudziły nieukrywany zachwyt wśród licznie zgromadzonej publiczności. Warto zaznaczyć, że wszystkie bilety zostały sprzedane na długo przed terminem koncertu.

Zespół wystąpił w składzie: Aleksandra Frąckowiak – flet poprzeczny, wokal; Ilona Karnicka – skrzypce, wokal; Dariusz Bądkowski – gitara basowa; Michał Łangowski – gitara elektroakustyczna, wokal; Mariusz Skorupa – gitara elektroakustyczna, gitara solowa, harmonijka ustna; Mateusz Wyziński - perkusja, djembe.

Inicjatorem i głównym organizatorem koncertu była Pani Anna Orłowska. Podziękowania należą się sponsorom, bez których ten niezwykły projekt nie mógłby być zrealizowany. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka. Na koncercie oprócz przybyłych gości obecni byli sponsorzy, władze miasta reprezentowane przez burmistrza Leszka Orpla a także harcerze, którzy służyli pomocą podczas organizacji imprezy.

„Cisza Jak Ta” otrzymała owacje na stojąco, nie obyło się też oczywiście bez bisowania. Wszystko to świadczy o tym jak wielkie jest zapotrzebowanie na piosenkę poetycką w najlepszym wykonaniu. Po koncercie goście mieli możliwość zakupu płyt zespołu, a także na rozmowę z jego członkami. Był to pierwszy koncert „Ciszy” w Jedlinie, ale mamy nadzieję, że gorące powitanie z jakim zespół się spotkał sprawi, że nie raz jeszcze odwiedzą nasze strony. Tym bardziej, że jak powiedział Michał Łangowski – lider zespołu – są zafascynowani górami, spędzają w nich wiele czasu, dużo piosenek powstało właśnie podczas wspólnych wypraw w góry.

W trakcie koncertu prowadzona była zbiórka funduszy na zakup Sztandaru dla Miejskiej Szkoły Podstawowej imienia Janusza Korczaka w Jedlinie Zdroju. Sprzedaż cegiełek prowadził Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru, powołany przez Radę Rodziców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group