Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3169
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kończą prace na Staszica

Wtorek, 27 października 2020, 8:25
Autor: JAZ
Wałbrzych: Kończą prace na Staszica
Fot. JAZ
Budowa nowego budynku przy ulicy Staszica w Wałbrzychu powoli dobiega końca. Władze miasta rozpoczęły już nabór wniosków dla chętnych mieszkańców, którzy chcieliby zamieszkać w jednym z 43 lokali, które zostaną oddane do użytku zaraz po zakończeniu prac.

- Jak zawsze w takich przypadkach, mieszkania, które zostaną oddane do użytku, przygotowane będą tak, by wstawić meble. Cała reszta prac zostanie wykonana wcześniej. Pomimo, że są to mieszkania komunalne, cały biały montaż, ściany, podłogi będą oddane w stanie już gotowym - mówi prezydent Wałbrzycha.

Zaawansowanie obecnych prac budowlanych przy budynku na ulicy Staszica wynosi niemal 80%. Do wykończenia została ostatnia część, w której najwięcej trudności sprawia fragment z infrastrukturą podziemną.
- Inwestor - firma TWS - zapewnia jednak, że budynek do użytku zostanie oddany już w lutym przyszłego roku - dodaje Roman Szełemej.

Chętni do zamieszkania mogą już zacząć składać wnioski, które przyjmowane będą do 30 listopada bieżącego roku. Regulamin rozpatrywania podań od pewnego czasu pozostaje bez zmian. Miasto tradycyjnie zamierza promować młode rodziny z dziećmi oraz osoby starsze, które mają trudną sytuację mieszkaniową. Jednym z ważniejszych punktów regulaminu jest również brak zaległości w czynszach i 3 miesięczna kaucja, która może sięgać nawet 5 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
2
15%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group