Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2901
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konferencja dotycząca zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i dorosłych z udziałem wałbrzyskich policjantów

Sobota, 10 listopada 2018, 6:38
Autor: red
Wałbrzych: Konferencja dotycząca zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i dorosłych z udziałem wałbrzyskich policjantów
Fot. KMP Wałbrzych
W minioną środę w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu zorganizowana została konferencja „Wokół zdrowia psychicznego – porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym dzieci, młodzieży i dorosłych”, która była podsumowaniem odbywających się przez cały 2018 rok warsztatów pn. „Pokolenie facebooka”.

Organizatorzy spotkania, które odbyło się 7 listopada bm w Audytorium Novum wałbrzyskiego PWSZ podkreślali, że liczba osób doświadczających kryzysu psychicznego oraz chorób psychicznych rośnie. Przez schorzenia te pogarsza się jakość życia ludzi nimi dotkniętych oraz ich rodzin. Temat ten oczywiście dotyczy także dzieci i młodzieży.

W konferencji wzięli udział również policjanci wałbrzyskiej komendy. Asp. szt. Tomasz Łabędź podsumował zrealizowane w tym roku warsztaty z młodzieżą dotyczące problemów z różnego rodzaju uzależnieniami m.in. od komputera, telefonu komórkowego oraz gier komputerowych. Mówił także o propagowaniu zdrowego trybu życia poprzez sport i rekreację.

W trakcie poszczególnych paneli dyskusyjnych o w/w problematyce wypowiadali się także inni eksperci i specjaliści na co dzień pracujący z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Zaproszeni goście podzielili się wnioskami i refleksjami z warsztatów „Pokolenie Facebooka GO”, a dzieci i młodzież opowiedziały o tym, co takiego zmieniły one w ich życiu. W konferencji wzięło udział około 100 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group