Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3203
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konferencja KSM

Niedziela, 29 września 2019, 8:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 września 2019, 8:46
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Konferencja KSM
Fot. Robert Bajek
Zakończyła się trzydniowa konferencja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, zorganizowana w wałbrzyskim Hotelu Maria. Wybór Wałbrzycha na zorganizowanie Konferencji nie był przypadkowy i wiązał się z jubileuszem XV–lecia ustanowienia Diecezji Świdnickiej.

Podczas konferencji, na którą przyjechało przeszło sto osób z całej Polski, oprócz seminariów, prelekcji i wykładów odbyło się przedstawienie "Manifesto" KSM, prezentacja aplikacji "Dobra", podsumowanie dotychczasowych akcji prowadzonych przez KSM, przedstawienie przebiegu projektu "Środowisko Młodzieży", były też informacje dotyczące nowo podejmowanych działań.

Działające na terenie całego kraju Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza aktywne, twórcze osoby w wieku od 14 do 30 roku życia, a jego oddziały i koła to miejsca spotkań w ramach wspólnoty katolickiej i patriotycznej. Głównym celem Stowarzyszenia jest służba - Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie, lokalnej społeczności, parafii, drugiemu człowiekowi i samemu sobie, poprzez kształtowanie i rozwój, a misją Stowarzyszenia - apostolstwo.

Aplikacja "Dobra" ma na celu organizację środowiska młodzieżowego w cybreprzestrzeni. Zawiera między innymi takie moduły jak wydarzenia, ankiety, konkursy, powiadomienia, gry, quizy czy aktualności. Natomiast projekt "Środowisko Młodzieży" to ogólnopolski program aktywnej edukacji ekologicznej, która realizowana jest podczas szkoleń, seminariów, konferencji i eventów. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, kształtowanie zachowań prośrodowiskowych i budowanie społeczeństwa obywatelskiego w obszarze ochrony środowiska. Projekt posiada własną aplikację na urządzenia mobilne.

Ze wszystkimi działaniami, projektami, przeprowadzonymi i planowanymi akcjami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży można się zapoznać na stronie internetowej ksm.org.pl

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
2
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group